• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Programy poświęcone pamięci Wandy Landowskiej w TVP Kultura

10:43, 03.07.2019
Programy poświęcone pamięci Wandy Landowskiej w TVP Kultura Z okazji przypadającej 5 lipca 140. rocznicy urodzin Wandy Landowskiej – pianistki i kompozytorki, jednej z najsłynniejszych klawesynistek świata – TVP Kultura zaprasza na premierową "Scenę Klasyczną" poświęconą jej twórczości.

Z okazji przypadającej 5 lipca 140. rocznicy urodzin Wandy Landowskiej – pianistki i kompozytorki, jednej z najsłynniejszych klawesynistek świata – TVP Kultura zaprasza na premierową "Scenę Klasyczną" poświęconą jej twórczości.

TVP Kultura
TVP Kultura

Podziel się:   Więcej
W przeddzień jubileuszu, 4 lipca, w premierowej "Scenie Klasycznej", TVP Kultura zaprasza na Koncert Sonat Johanna Sebastiana Bacha na skrzypce i klawesyn w wykonaniu klawesynistki Liliany Stawarz i skrzypka Pawła Łosakiewicza. Muzycy wykonają dwie Sonaty - I Sonatę H–moll BWV 1014 oraz VI Sonatę G-dur BWV 1019 – uwielbianego przez Landowską Jana Sebastiana Bacha.

W dniu urodzin Landowskiej, 5 lipca, TVP Kultura wyemituje Koncert Klawesynowy op. 40 Henryka Mikołaja Góreckiego w wykonaniu Elżbiety Chojnackiej, której mistrzynią była ulubiona uczennica Wandy Landowskiej – Aimée van de Viele. W koncercie wystąpi także Kapela Jana Karpiela Bułecki z Zakopanego. Tuż po widowisku widzowie będą mogli obejrzeć film dokumentalny poświęcony Elżbiecie Chojnackiej w reżyserii Jana Hryniaka.

"Scena Klasyczna" w TVP Kultura to cykl, który prezentuje sylwetki najciekawszych artystów związanych z muzyką klasyczną. Wanda Landowska urodziła się 5 lipca 1879 r. w Warszawie. Była jedną z najsłynniejszych klawesynistek świata, pianistką i kompozytorką. Studiowała w Warszawie i Berlinie. Od 1941 roku mieszkała w USA gdzie koncertowała, dawała lekcje i kontynuowała pracę nad nagraniami. Zmarła 16 sierpnia 1959 roku w Lakeville w Connecticut, USA.
czwartek 4 lipca 2019

godz. 23:10 Scena Klasyczna - Koncert Sonat Jana Sebastiana Bacha - klawesynistka Lilianna Stawarz i skrzypek Paweł Łosakiewicz

piątek 5 lipca 2019

13:50 Koncert Klawesynowy Henryka Mikołaja Góreckiego w wykonaniu Elżbiety Chojnackiej 14:20 Elżbieta Chojnacka – klawesynistka - film dokumentalny reż. Jan Hryniak