• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Rocznicowy kanał internetowy „Śladami Jana Pawła II”

16:01, 20.04.2015
Rocznicowy kanał internetowy „Śladami Jana Pawła II” Z okazji pierwszej rocznicy kanonizacji, TVP Regionalna uruchamia od godz. 6.00 26 kwietnia do godz. 00:00 27 kwietnia specjalny kanał internetowy „Śladami Jana Pawła II”. Będzie on dostępny na stronie www.regionalna.tvp.pl, platformie hybrydowej TVP oraz w aplikacji TVP Stream.

Z okazji pierwszej rocznicy kanonizacji, TVP Regionalna uruchamia od godz. 6.00 26 kwietnia do godz. 00:00 27 kwietnia specjalny kanał internetowy „Śladami Jana Pawła II”. Będzie on dostępny na stronie www.regionalna.tvp.pl, platformie hybrydowej TVP oraz w aplikacji TVP Stream.

Screen
Screen

Podziel się:   Więcej
W dedykowanym kanale internetowym TVP przypomni widzom najważniejsze momenty pontyfikatu Jana Pawła II, relacje z licznych pielgrzymek i podróży apostolskich do Polski. Dzięki bogatym archiwom TVP obejrzymy najważniejsze chwile wizyt Jana Pawła II w kraju i inne istotne wydarzenia z Jego życia, począwszy od 12 października 1978 r. czyli decyzji kardynałów o wyborze Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, po kres jego pontyfikatu - 2 kwietnia 2005 r.

W programie m.in.: archiwalne fragmenty filmowe z momentu wyboru Karola Wojtyły na Papieża; relacje Mszy świętych z siedmiu pielgrzymek Jana Pawła II do Polski. Dzięki kanałowi „Śladami Jana Pawła II” będzie można dodatkowo obejrzeć wiele filmów dokumentalnych, w tym kilkuczęściowy dokument „Santo Subito” – „Niewyjaśnione uzdrowienie” – o historii uzdrowienia francuskiej zakonnicy - siostry Marie Simon-Pierre, które stało się centralnym elementem procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II. Siostra Marie Simon-Pierre została uzdrowiona niespełna dwa miesiące po śmierci Jana Pawła II, w nocy z 2 na 3 czerwca 2005 r. Po kilku latach skrupulatnych badań, komisja do spraw beatyfikacji formułuje dekret, który uznaje, że uzdrowienie miało cudowny charakter i że dokonało się dzięki wstawiennictwu zmarłego Papieża; „Nasz Błogosławiony” - 1 maja 2011 r., w dniu beatyfikacji Jana Pawła II, do Rzymu zjechały tysiące pielgrzymów. Setki tysięcy osób z Europy i najdalszych zakątków globu. Ludzie wierzący i niewierzący, przywódcy państw, przedstawiciele hierarchii kościelnej. Film podejmuje ten wątek podróży pielgrzymów, przeplatając ze sobą sytuacje z teraźniejszości i materiały archiwalne. W uroczystościach beatyfikacyjnych uczestniczyła również siostra Marie Simon-Pierre oraz członkowie kongregacji do spraw beatyfikacji; „Nasz Święty” - postulator ks. Stanisław Oder tłumaczy przebieg procesu kanonizacyjnego Jana Pawła II. O życiu i śmierci Papieża opowiadają jego przyjaciele i współpracownicy: Stanisław Dziwisz, Mieczysław Mokrzycki, Emery Kabongo, Rene Samuel Sirat.
Ponadto widzowie zobaczą „Metr od Świętości” cz. I - film dokumentalny oparty na wspomnieniach Arturo Mari, słynnego fotografa Jana Pawła II. Mari odsłania prywatne życia papieża Polaka i wraca wspomnieniami do bolesnych chwil u boku Papieża, wizyty w obozie koncentracyjnym.

„Nasz Profesor Papieżem” - pierwszy film dokumentalny pokazujący znaczenie naukowego dorobku, który Karol Wojtyła wypracował w ciągu niespełna 25 lat, a który stał się intelektualnym fundamentem jego papiestwa. Film opowiada o niezwykłych więzach Karola Wojtyły z Lublinem. Przybliża jego pracę na Wydziale Filozoficznym KUL w Katedrze Etyki. Transparent z hasłem „Nasz Profesor Papieżem” przez kilka tygodni października 1978 r. wisiał na frontonie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, nietknięty przez SB.

„Nieznane życie Jana Pawła II”- bohaterowie filmu opowiadają o nieznanych wydarzeniach pontyfikatu. W filmie wypowiadają się osoby, które bardzo dobrze znały Papieża: osobisty lekarz, opiekun apartamentów Jana Pawła II i wielu innych.

„Połączył nas Papież” - wyjątkowy film o tym, w jaki sposób Jan Paweł II wpłynął na ludzi Telewizji Polskiej, dziennikarzy, operatorów, realizatorów. Wspominają: Grażyna Torbicka, Iwona Schymalla, Anna Hałas-Michalska, Jacek Moskwa, ks. Krzysztof Ołdakowski SJ i inni.

„Jan Paweł II też kochał tęczę” – dokument o niezwykłych kobietach:40-letniej matce i 13-letniej córce od lat cierpiącej na nieuleczalna chorobę. Ola usłyszała diagnozę w dniach, gdy umierał Papież. Marzeniem dziecka było pojechanie na grób Jana Pawła II. Podróż do Watykanu zaowocowała terapią eksperymentalną stosowaną tylko w klinice w Rzymie, na którą Ola zastała zakwalifikowana.

„Powrót” - reportaż z VII pielgrzymki Jana Pawła II do Polski Spotkanie Ojca Świętego z mieszkańcami Wadowic 16 VI 1999 r.

„Papieskie Okno. Franciszkańska 3” – reportaż ze spotkań z wiernymi pod oknem Kurii Metropolitalnej w Krakowie na ul. Franciszkańskiej 3. Podczas jednej z pielgrzymek do Polski Jan Paweł II powiedział: „W Rzymie mówią, że najlepsze jest to, co Papież mówi poza tekstem”.

„Był wśród nas” - cykl dokumentalny poświęcony pielgrzymkom Jana Pawła II do Polski. W tej części ostatnia wizyta Papieża, która odbyła się w sierpniu 2002 r., a której motto brzmiało: „Bóg bogaty w miłosierdzie”.

„Papież cierpienia” - przez kilka lat, a zwłaszcza w ostatnich dniach 2005 r., byliśmy świadkami dramatycznego zmagania Jana Pawła II z cierpieniem. Nie przestawał być dla ludzi i świata znakiem od Boga i był pierwszym Papieżem w historii, który pokazał własnym przykładem ogrom ludzkiego cierpienia i zmagania z ciężką chorobą.

„Cud na Kostaryce” - film przedstawiający historię Floribeth Mory Diaz z Kostaryki, której uzdrowienie ze zdiagnozowanego tętniaka mózgu zostało uznane przez Kościół rzymskokatolicki za cud przypisywany wstawiennictwu Jana Pawła II.

„Tajemnica Jana Pawła II” - film dokumentalny. Ojca Świętego wspomina papieski ceremoniarz ks. prałat Konrad Krajewski. Opowiada o zdarzeniach związanych z Papieżem, przy których nie było telewizyjnych kamer. Ten jeden z najbliższych współpracowników Papieża Polaka, odsłania kulisy świętości Jana Pawła II. Wspomina sytuacje, których świadkami było zaledwie kilka osób m. in. mówi o zachowaniu Papieża w zakrystii. Opowiada o tym, czym denerwował się Jan Paweł II, a także o zabawnych sytuacjach w czasie pontyfikatu.

„Zjednoczeni w modlitwie” - program dotyczący czuwania modlitewnego po śmierci Jana Pawła II.

Specjalne kanały wirtualne „na życzenie” są uruchamiane przez Telewizję Polską z myślą o widzach, którzy chcą śledzić wyjątkowe wydarzenia dzięki nowoczesnej aplikacji.

zobacz również