• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

„Sługi wojny” - kolejna koprodukcja TVP od piątku w kinach

14:51, 22.08.2019
„Sługi wojny” - kolejna koprodukcja TVP od piątku w kinach 23 sierpnia na ekranach polskich kin ukaże się współprodukowany przez Telewizję Polską thriller „Sługi wojny”. W sensacyjnej opowieści w reżyserii Mariusza Gawrysia widzowie zobaczą m.in. Piotra Stramowskiego, Marię Kanię i Pawła Królikowskiego.

23 sierpnia na ekranach polskich kin ukaże się współprodukowany przez Telewizję Polską thriller „Sługi wojny”. W sensacyjnej opowieści w reżyserii Mariusza Gawrysia widzowie zobaczą m.in. Piotra Stramowskiego, Marię Kanię i Pawła Królikowskiego.

Kadr z filmu
Kadr z filmu

Podziel się:   Więcej
W tajemniczych okolicznościach ginie profesor Jerzy Abramski – specjalista od przeszczepu szpiku i szef firmy działającej na polu transplantologii. Jest jasne, że mężczyzna został zamordowany. Do sprawy zostają przydzieleni wrocławscy policjanci: komisarz Samborski „Sambor” oraz młodsza aspirant Marta Zadara. Gdy ginie kolejna osoba z bliskiego otoczenia profesora, zaczyna się wyścig z czasem. Śledczy wpadają na trop Fundacji „Pomocna dłoń” należącej do nieżyjącego naukowca. Sprawą zaczyna interesować się również wywiad wojskowy. Niebezpieczna gra nabiera tempa.

Pilnie strzeżona tajemnica wojskowa, zagadkowe morderstwa i doskonały policyjny duet, to doskonały pomysł na film sensacyjny, którego zaskakującą fabułę stworzyli Mariusz Gawryś i Maciej Strzembosz. Inspiracją do powstania scenariusza był fakt legalnego przesyłania danych DNA polskich żołnierzy, pograniczników i policjantów do banków danych zlokalizowanych poza granicami Polski.

W rolach głównych w filmie „Sługi wojny” wystąpią: Piotr Stramowski, Maria Kania i Paweł Królikowski. Widzowie zobaczą także: Aleksandrę Pisulę, Karolinę Czarnecką, Bartłomieja Kotschedoffa, Zbigniewa Stryja.

„Sługi wojny” to kolejna po „Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3”, „Ułaskawieniu”, „Córce trenera”, „Kurierze”, „Miłości i Miłosierdziu” oraz „Wilkołaku” koprodukcja Telewizji Polskiej.