• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Kanonizacja Jana XXIII i Jana Pawła II w programach informacyjnych TAI TVP

10:43, 18.04.2014
Kanonizacja Jana XXIII i Jana Pawła II w programach informacyjnych TAI TVP 45 godzin transmisji z Watykanu związanych z kanonizacją Jana XXIII i Jana Pawła II oferuje polskim widzom w niedzielę 27 kwietnia Telewizja Polska na swoich głównych antenach.

45 godzin transmisji z Watykanu związanych z kanonizacją Jana XXIII i Jana Pawła II oferuje polskim widzom w niedzielę 27 kwietnia Telewizja Polska na swoich głównych antenach.


Podziel się:   Więcej
Dlatego Telewizyjna Agencja Informacyjna TVP wysyła do Rzymu wyjątkowo mocny zespół. Będzie w nim:24 dziennikarzy, siedem ekip zdjęciowych, pięciu realizatorów wizji i dźwięku, ośmiu operatorów kamer (sześciu pracujących w specjalnym studiu TVP Info i dwóch obsługujących wóz satelitarny POL-077), czterech montażystów i trzech producentów. DO tego celu w produkcję zaangażowano wóz satelitarny TVP (zainstalowany przy Zamku św. Anioła), Studio „Wiadomości” TVP1 na Placu św. Piotra, Studio TVP INFO wybudowane na dachu budynku w pobliżu Placu św. Piotra. 5. Ekipa produkcyjna przygotowująca zaplecze techniczne wylatuje z Polski już w drugi dzień świąt wielkanocnych – 21 kwietnia, natomiast ekipa redakcyjna i realizacyjna wylatuje do Rzymu 24 kwietnia.

Prowadzący audycje informacyjne z Watykanu „Wiadomości” TVP1: Piotr Kraśko, Beata Tadla, Krzysztof Ziemiec „Panorama” TVP2: Tomasz Wolny TVP INFO: Diana Rudnik, Danuta Dobrzyńska, Marek Czyż, Jarosław Kulczycki
WIADOMOŚCI
„Wiadomości” przygotują dwa specjalne wydania programu. W sobotę gospodarzami godzinnego wydania programu będą: Beata Tadla i Piotr Kraśko z Watykanu oraz Krzysztof Ziemiec z Łagiewnik. W wydaniu znajdą się relacje reporterów z Rzymu i Watykanu (Leszka Krawczyka, Michała Siegiedy i Jacka Tacika) oraz z najważniejszych dla Jana Pawła II miejsc w Polsce (m.in. w Krakowie na Franciszkańskiej 3 będzie Elżbieta Byszewska, w Wadowicach Maria Stepan). W tym specjalnym wydaniu „Wiadomości” oprócz materiałów filmowych przypominających osobę Karola Wojtyły-Jana Pawła II będą także rozmowy z gośćmi, m.in: kard. Stanisławem Dziwiszem, abp. Mieczysławem Mokrzyckim czy też b. prezydentem Lechem Wałęsą. Niedzielne specjalne wydanie „Wiadomości” prowadzić będą Beata Tadla, Piotr Kraśko i Krzysztof Ziemiec. Oprócz relacji z Rzymu, będą także relacje reporterów z Polski. Wydawcą specjalnych wydań „Wiadomości” będzie Piotr Jaźwiński.

PANORAMA
„Panorama” planuje specjalne 40-minutowe wydanie w niedzielę 27 kwietnia. Wydanie poprowadzi z Rzymu Tomasz Wolny. Relacje z kanonizacji przygotują: specjalna wysłanniczka „Panoramy” Magdalena Gwóźdź oraz korespondentka TVP w Rzymie Urszula Rzepczak. W tym wydaniu „Panoramy” – także relacje z Wadowic, Krakowa, Jasnej Góry i Warszawy. Wydawcą specjalnego wydania „Panoramy” będzie Zofia Kędziora.

TELEEXPRESS
Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę – specjalne relacje Danuty Dobrzyńskiej z kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII.
TVP INFO Relacje z kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII na antenie TVP INFO rozpoczną się już w piątek specjalnym wydaniem programu „Dziś Wieczorem”, które poprowadzi Piotr Kraśko. W sobotę relacje z Rzymu i Watykanu oraz z najważniejszych dla Jana Pawła II miejsc w Polsce rozpoczniemy specjalnym wydaniem Poranka TVP INFO od godz. 5:55 W tym Poranku pod hasłem „ Tu wszystko się zaczęło…” przypomnimy najważniejsze miejsca dla Karola Wojtyły: dom w Wadowicach, pierwszą parafię w Niegowici czy pałac biskupi przy Franciszkańskiej 3 w Krakowie. Przez całą sobotę co godzinę będą specjalne relacje z Watykanu, których gośćmi będą osoby związane z Janem Pawłem II, a także pielgrzymi przybywający do Rzymu. Zaś w serwisach informacyjnych - relacje z Polski.

O 17:30 zarówno w sobotę, jak i niedzielę specjalne wydanie programu Twoje INFO. W nim relacje widzów TVP INFO przysyłane od 2 kwietnia na twoje@tvp.info w ramach akcji „Mój Papież”. W Rzymie TVP INFO dysponować będzie specjalnym studiem w pobliżu placu Św. Piotra. Będą także relacje reporterów z okolic Zamku Anioła a także z innych miejsc w Rzymie. Dla TVP INFO wydarzenie w Rzymie i Watykanie relacjonować będą: Diana Rudnik, Danuta Dobrzyńska, Karolina Lewicka, Marek Czyż, Jarosław Kulczycki, Urszula Rzepczak, Maja Wójcikowska, Jakub Stefaniak, Michał Giersz, Paweł Szot, a także Jacek Tacik, Michał Siegieda oraz Beata Tadla, Piotr Kraśko i Krzysztof Ziemiec. Wydawcami będą: Magdalena Siemiątkowska i Agata Kochanowska. W zespole przygotowującym relacje są także: Aneta Królak, Kinga Kessler i Magdalena Korszyńska.

Oprócz relacji z Rzymu i Watykanu będziemy w Polsce: w Krakowie przy Franciszkańskiej 3 (reporterzy: Elżbieta Byszewska, Alicja Popiel i Olimpia Górska), w Łagiewnikach (Krzysztof Ziemiec, Olimpia Górska i Alicja Popiel), w Wadowicach (Maria Stepan i Przemysław Adamski), na Jasnej Górze (Łukasz Miąsik i Tomasz Nieć) oraz w Warszawie na pl. Piłsudskiego i przy świątyni Opatrzności Bożej (Agata Biały, Joanna Dunikowska, Małgorzata Walczak i Agata Król). Kulminacyjnym momentem na antenie TVP INFO będzie specjalny program, który rozpocznie się w sobotę wieczorem wyjątkowym wydanie programu „Dziś Wieczorem”. Po nim całonocny program – od 21:00 do 4:00 rano. W tym programie relacje z czuwań, które odbywać się będą w polskich miastach, a także z przygotowań do kanonizacji w Rzymie i Watykanie. Przypomnimy też najpiękniejsze chwile, jakie spędziliśmy z Janem Pawłem II podczas Jego pielgrzymek do Polski. O 4:00 rano rozpocznie się specjalne wydanie Poranka TVP INFO, który przygotuje nas do transmisji uroczystości kanonizacyjnych od godz. 10:00.

W TVP INFO Msza Św. Kanonizacyjna tłumaczone będzie na język migowy. Pokazywać będziemy także te miejsca Polsce, gdzie wierni na telebimach śledzić będą uroczystości. Transmisję z Watykanu zakończymy w TVP INFO specjalnym wydaniem programu „Kościół z bliska” o godz. 15:00. Ale specjalne relacje z Rzymu i wielu polskich miast pojawiać się będą na antenie TVP INFO aż do północy w niedzielę 27 kwietnia. Za całość relacji z uroczystości kanonizacyjnych w programach informacyjnych TAI odpowiada Grzegorz Sajór. Producentami są Krzysztof Woźniak, Mariusz Sikorski i Tomasz Żochowski. Nadzór merytoryczny – Krzysztof Tadej.

Centrum Informacji TVP