• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Orzeczenie KE z 30.01.2020 r. w spr. skargi Stow. Ekologicznego "Warto być" na relację nt. wizyty Wojewody w fabryce "Egger".

10:08, 02.07.2020
Orzeczenie KE z 30.01.2020 r. w spr. skargi Stow. Ekologicznego "Warto być" na relację nt. wizyty Wojewody w fabryce "Egger".


Podziel się:   Więcej
Komisja Etyki TVP otrzymała do wiadomości skargę Pani Moniki Adamskiej – Członka Zarządu Stowarzyszenia Ekologicznego WARTO BYĆ z Biskupca na relację reporterską z wizyty Wojewody Warmińsko-Mazurskiego w fabryce płyt wiórowych Egger w Biskupcu, autorstwa red. Przemysława Pawłowskiego, wyemitowaną na antenie TVP3 Olsztyn w dniu 12.09.2019 r. Skarżąca zarzuciła Autorowi podanie niesprawdzonych informacji na temat oddziaływania fabryki na środowisko.
Po przeprowadzonym postępowaniu wyjaśniającym Komisja nie dopatrzyła się naruszenia Zasad etyki dziennikarskiej obowiązujących w Telewizji Polskiej.
Autor przygotował relację korzystając z trzech źródeł tj. przedstawicieli fabryki, wypowiedzi Wojewody Warmińsko-Mazurskiego i przedstawiciela lokalnego samorządu – Burmistrza Biskupca. Podczas wizyty organizator wydarzenia poinformował o skuteczności działania elektrofiltrów oraz, że do atmosfery przedostaje się tylko para wodna, a nie pyły. Z przekazanych informacji wynika, że monitoring oddziaływania zakładu na środowisko prowadzi Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Olsztynie.
Jednocześnie Komisja Etyki TVP z zadowoleniem przyjęła deklarację Dyrektora TVP3 Olsztyn o gotowości do współpracy ze Stowarzyszeniem Ekologicznym WARTO BYĆ, w celu wyjaśnienia wątpliwości związanych z inwestycją w Biskupcu.
w imieniu Komisji Etyki TVP
Danuta Dunin-Holecka
Przewodnicząca