• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Platforma Hybrydowa TVP – wprowadzenie

13:18, 05.05.2014
Platforma Hybrydowa TVP – wprowadzenie Platforma Hybrydowa TVP jest połączeniem tradycyjnej telewizji oraz Internetu. Poszerza telewizyjną ofertę programową o treści internetowe.

Platforma Hybrydowa TVP jest połączeniem tradycyjnej telewizji oraz Internetu. Poszerza telewizyjną ofertę programową o treści internetowe.

Platforma Hybrydowa
Platforma Hybrydowa

Podziel się:   Więcej
Telewizja Polska jako pierwszy nadawca na polskim rynku uruchomiła telewizję hybrydową przy okazji Euro 2012. Tym samym TVP stała się pionierem tej usługi na polskim rynku. W czasie Euro 2012 widzowie mieli podgląd do danych statystycznych dotyczących rozgrywek, do których dostęp do tej pory mieli jedynie komentatorzy.

Z usługi mogą korzystać widzowie naziemnej telewizji cyfrowej korzystający z podłączonych do Internetu odbiorników z funkcją Hbb TV.

Dostępność serwisów Hbb TV jest sygnalizowana wyświetleniem na ekranie czerwonej kropki. Po wciśnięciu oznaczonego na czerwono przycisku na pilocie uzyskuje się dostęp do serwisu.

Z poziomu menu głównego Platformy Hybrydowej TVP użytkownik ma możliwość wybrania poszczególnych zakładek (aplikacji). Ich struktura przedstawia się następująco:

- TVP.INFO
- SPORT.TVP.PL
- Pytanie na Śniadanie
- Pogoda
- Ankieta
- Teatr Telewizji
- Serwisy informacyjne: Wiadomości, Teleexpress, Panorama
- Opole 2013
- Regionalne kanały TVP

Menu główne Platformy Hybrydowej TVP uruchamia się w trybie pełnoekranowym z podglądem na aktualnie emitowany program w prawym, górnym rogu ekranu (PIP - Picture in Picture). W dowolnym momencie możemy zminimalizować menu do paska na dole ekranu i powrócić do oglądania telewizji w tradycyjnej formie za pomocą żółtego przycisku na pilocie. Powrót do Platformy Hybrydowej TVP następuje poprzez powtórne wciśnięcie tego przycisku.

W dolnej części ekranu znajduje się pasek z aplikacjami. Nawigacja odbywa się za pomocą „strzałek”, przycisku „ok.” oraz przycisku „wróć”' na pilocie telewizora. Sterowanie jest opisane na samym dole ekranu. W górnej części jest widoczny pasek z przesuwającymi się skrótami informacji z kraju oraz ze świata.

Obsługa całości jest dość intuicyjna, jednak jeżeli mają Państwo pytania dotyczące obsługi to prosimy o skorzystanie z formularza kontaktowego umieszczonego w zakładce „Kontakt”.