Strona główna » Dostępność » Filmy z napisami w serwisie TVP.pl

wideo z napisami

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Boso przez świat - Macho

fot. Shutterstock.com 4x3Macho. W Ameryce Południowej termin ten oznacza po prostu mężczyznę. Przeniesiony do Europy stał się pejoratywny, oznaczając egoistycznego i agresywnego samca. Skąd ta przemiana znaczeniowa? Wojciech Cejrowski postanowił to sprawdzić. »  

Boso przez świat - Rejs dla zuchwałych

fot. Shutterstock.com 4x3Statek pływający po rzekach Amazonii – to podstawowy środek transportu mieszkańców tego pozbawionego dróg regionu. W czasie kilkudniowego rejsu pokazujemy życie codzienne podróżnych. »  

Boso przez świat - Statek

fot. Shutterstock.com 4x3W rejs po Amazonce można się wybrać luksusowym cruiserem. Statki takie są produkowane dla wygody amerykańskich turystów, a organizowane nimi wycieczki dają złudzenie obcowania z dziką amazońską przyrodą. »  

Boso przez świat - Kabokle

fot. Shutterstock.com 4x3W tym odcinku poznajemy życie codzienne kabokli, czyli sezonowych robotników rolnych. Odwiedzamy typowy dom na tratwie zamieszkiwany przez tych cyganów Amazonii. Poznajemy ich codzienną dietę i zwyczaje. »  

Boso przez świat - Kopalnia złota

fot. Shutterstock.com 4x3Draga to kopalnia złota. Najczęściej nielegalna. Ma postać barki, która cumowana jest na rzece w dzikich i niedostępnych rejonach dżungli. Brazylijscy Indianie wezwali wojsko, by przepędziło dziesiątki takich ruchomych kopalni, które dewastowały przyrodę. Zostało tylko kilka, najlepiej ukrytych. I do jednej z nich dociera Wojciech Cejrowski. »  

Boso przez świat - Bieda

Image 4x3Biedni ludzie nie biorą kredytów. Sami budują swoje domy z tego co pod ręką. Radzą sobie, jak mogą. Zaleta? Czują się wolni i szczęśliwi. Wojciech Cejrowski odwiedza palafites - południowoamerykańskie nadrzeczne dzielnice biedy. »