• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

„Szpiedzy w Warszawie” odc. 1.

12:37, 03.12.2013
„Szpiedzy w Warszawie” odc. 1. Jesień 1937. Coraz częściej mówi się o nadciągającej wojnie. Nowy attaché wojskowy w Ambasadzie Francji w Warszawie, pułkownik Jean - François Mercier, śledzi działania prowadzone przez Niemców na Śląsku. Pierwszy odcinek czteroodcinkowego serialu w niedzielę, 8 grudnia o godz. 17.45.

Jesień 1937. Coraz częściej mówi się o nadciągającej wojnie. Nowy attaché wojskowy w Ambasadzie Francji w Warszawie, pułkownik Jean - François Mercier, śledzi działania prowadzone przez Niemców na Śląsku. Pierwszy odcinek czteroodcinkowego serialu w niedzielę, 8 grudnia o godz. 17.45.

David Tennant jako pułkownik Jean - Francois Mercier (fot. TVP)
David Tennant jako pułkownik Jean - Francois Mercier (fot. TVP)

Podziel się:   Więcej
Szpiedzy w Warszawie to historyczny serial szpiegowski, którego scenariusz powstał na podstawie bestsellerowej powieści Alana Fursta pod tym samym tytułem. Jest to pierwsza wspólna produkcja fabularna Telewizji Polskiej i BBC Worldwide. Serial pokazuje przedwojenną Warszawę - świat zdrajców i patriotów, bohaterów i tchórzy.

Nad Europą zawisła groźba II wojny światowej. Francuscy, niemieccy, rosyjscy i polscy tajni agenci zostają wciągnięci w szpiegowską walkę na śmierć i życie. Pułkownik Jean - Francois Mercier (David Tennant), oficjalnie nowy attaché wojskowy w ambasadzie Francji w Warszawie, a tak naprawdę pracownik francuskiego wywiadu, zagłębia się w świat uprowadzeń, zdrad i intryg na dyplomatycznych salonach i w zaułkach miast.

W Warszawie Mercier współpracuje z Antonim Pakulskim (Marcin Dorociński), oficerem polskiego wywiadu, swoim dowódcą z 1920 roku, kiedy to obaj walczyli w wojnie polsko – bolszewickiej.

Życie prowadzącego podwójną grę Merciera dodatkowo skomplikuje spotkanie z piękną paryżanką polskiego pochodzenia, prawniczką w Lidze Narodów, Anną Skarbek (Janet Montgomery), prywatnie związaną z Rosjaninem podającym się za dziennikarza. Przemierzając uliczki Pragi, Berlina, Warszawy, Rzymu i Paryża, poznając świat arystokracji, dziennikarzy, skompromitowanych biznesmenów, jak również kelnerów, sklepikarzy, intelektualistów, wielkich dam o nadszarpniętej reputacji oraz tajnych agentów Mercier z narażeniem życia działa w ukryciu w środowisku, w którym niektórych szpiegów rozpoznaje, ale inni zawsze pozostaną dla niego nieznani.

Reżyseria : Cocky Giedroyc
Scenariusz : Dick Clement, Ian La Frenais
Obsada : David Tennant, Janet Montgomery, Marcin Dorociński, Linda Bassett, Piotr Baumann i inni.
 
 
 
...
 

zobacz również

  brak informacji