„Niezłomnym - honor" - koncert z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, święta ustanowionego 5 lat temu i obchodzonego 1 marca, Jedynka zaprosiła widzów na wyjątkowe widowisko „NIEZŁOMNYM – HONOR” w hołdzie Żołnierzom Wyklętym.
Artyści wykonali  premierowe utwory powstałe na podstawie wierszy m.in Zbigniewa Herberta oraz... (fot. Jan Bogacz)
Artyści wykonali premierowe utwory powstałe na podstawie wierszy m.in Zbigniewa Herberta oraz... (fot. Jan Bogacz)
Zdjęcia w galerii:
Koncert „Niezłomnym honor" zorganizowano w warszawskiej Reducie Banku Polskiego (fot. Jan Bogacz)
W okolicznościowym repertuarze zaprezentowali się m.in. Sebastian Karpiel-Bułecka, Organek, Maleo Reggae Rockers i Halina Mlynkova (fot. Jan Bogacz)
W utworze „Niezłomni” wystąpili  Kasia Kowalska i Maleo Reggae Rockers (fot. Jan Bogacz)
Piosenkę Jacka Kaczmarskiego przypomniał Sebastian Karpiel-Bułecka, który żwawo śpiewał „Obława! Obława! Na młode wilki obława!” (fot. Jan Bogacz)
Halina Młynkova i Maleo Reggae Rockers w utworze „Panie Generale”, który pochodzi z zainspirowanego historią żołnierzy wyklętych albumu „Panny Wyklęte” (fot. Jan Bogacz)
„Stanę na każde Twoje zawołanie Polsko, po Bogu pierwsza, poza Nim przed Tobą nikt” śpiewali podczas koncertu „Niezłomnym – honor” Ania Brachaczek i Darek Malejonek (fot. Jan Bogacz)
Zaśpiewała również brytyjska wokalistka o polskich korzeniach, Katy Carr.  W swoich utworach odwołuje się do wydarzeń i postaci z polskiej historii okresu II wojny światowej (fot. Jan Bogacz)
Artyści wykonali  premierowe utwory powstałe na podstawie wierszy m.in Zbigniewa Herberta oraz... (fot. Jan Bogacz)
na podstawie utworów już istniejących, poświęconych historii żołnierzy wyklętych (fot. Jan Bogacz)
W widowisku widzowie poznali sylwetki Bohaterów Niezłomnych, zarówno osób żyjących, jak i tych którym nie udało się przetrwać represji terroru komunistycznego (fot. Jan Bogacz)
W trakcie koncertu prezentowane były również kilkuminutowe materiały filmowe o Żołnierzach Wyklętych, przybliżające ich przejmujące historie (fot. Jan Bogacz)
W wyjątkowym koncercie wzięła również udział prezydencka para oraz premier Beata Szydło (fot. Jan Bogacz)
Żołnierze Wyklęci to pierwsi Polacy, którzy sprzeciwili się komunistom przejmującym władzę w powojennej Polsce. Nawet wtedy, kiedy nie było już żadnych szans na zwycięstwo, kiedy można było tylko zginąć z honorem, z bronią w ręku...(fot. Jan Bogacz)