• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Konferencja naukowa „Wojna i Morze - od średniowiecza do współczesności”

14:42, 11.08.2020
Konferencja naukowa „Wojna i Morze - od średniowiecza do współczesności” Setna rocznica Bitwy Warszawskiej, jednego z najważniejszych wydarzeń w naszej historii, skłania do refleksji nad całokształtem działań militarnych, politycznych, administracyjnych i społecznych związanych z walkami o granice odradzającej się po wielu latach niewoli Polski.

Setna rocznica Bitwy Warszawskiej, jednego z najważniejszych wydarzeń w naszej historii, skłania do refleksji nad całokształtem działań militarnych, politycznych, administracyjnych i społecznych związanych z walkami o granice odradzającej się po wielu latach niewoli Polski.

Konferencja naukowa „Wojna i Morze - od średniowiecza do współczesności”
Konferencja naukowa „Wojna i Morze - od średniowiecza do współczesności”

Podziel się:   Więcej
Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, jako depozytariusz pamięci o polskich marynarzach, pragnie przypomnieć i zaznaczyć ich rolę w historycznym procesie walk i budowy wolnej Polski. W dniach 20-21 sierpnia 2020 r. w Gdyni odbędzie się kolejna edycja konferencji naukowej z cyklu „Wojna i morze - od średniowiecza po współczesność”, w której wezmą udział historycy i muzealnicy z całej Polski.

Konferencja została podzielona na trzy panele dyskusyjne. Rozpocznie ją omówienie morskich akcentów w wojnie stuletniej, a zakończy problematyka „Bałtyckiego Bastionu” w czasach zimnej wojny. Obszerna część dyskusji skupi się wokół udziału polskich marynarzy w odzyskaniu i obronie niepodległości Rzeczypospolitej w latach 1918-1921. Podczas obrad poruszona będzie także problematyka materialnych świadectw Marynarki Wojennej w miejscu zbrodni katyńskiej.

Miejsce: Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1B (sala konferencyjna)

Termin: 20-21 sierpnia 2020 r.

Wstęp wolny