• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

„Ojczyznę kochać trzeba i szanować…”. Misja: książki/cykl spotkań

13:37, 04.08.2020
„Ojczyznę kochać trzeba i szanować…”. Misja: książki/cykl spotkań Muzeum Pana Tadeusza zaprasza na cykl spotkań z autorami publikacji dotyczących najnowszej historii Polski pt. „Ojczyznę kochać trzeba i szanować. Misja: książki”.

Muzeum Pana Tadeusza zaprasza na cykl spotkań z autorami publikacji dotyczących najnowszej historii Polski pt. „Ojczyznę kochać trzeba i szanować. Misja: książki”.

„Ojczyznę kochać trzeba i szanować…”. Misja: książki/cykl spotkań
„Ojczyznę kochać trzeba i szanować…”. Misja: książki/cykl spotkań

Podziel się:   Więcej
„Misja: książki” to cykl spotkań do których punktem wyjścia będą publikacje dotyczące najnowszej historii Polski: głośne, budzące kontrowersje, prezentujące różne spojrzenia na wydarzenia, wydawałoby się, oczywiste. Pod hasłem: „Ojczyznę kochać trzeba i szanować…” zwrócimy uwagę na książki odkrywające nieznane karty polskiej historii, zarówno doceniane i nagradzane, jak i niszowe, które nie zawsze cieszą się zainteresowaniem mediów i mają problemy z przeniknięciem do świadomości czytelników. Dobierzemy książki kształtujące świadome i odpowiedzialne myślenie o Polsce i tożsamości obywatelskiej, popularyzujące wiedzę o historii, budujące poczucie nowocześnie rozumianego patriotyzmu, potrzebnego nie tylko w czasie wojny i rozbiorów, ale także w okresie pokoju, rozwoju gospodarczego i kulturalnego.

Bohaterami spotkań będą autorzy prezentowanych książek: uczeni i publicyści oraz świadkowie historii, uczestnicy wydarzeń z najnowszej historii Polski, którzy odpowiedzą na pytania prowadzących i publiczności. Tematyka spotkań i prezentowanych książek nawiązywać będzie do wystawy stałej „Misja: Polska” w Muzeum Pana Tadeusza i odnosić się do istotnych wydarzeń z historii Polski i Dolnego Śląska od czasów przedwojennych do współczesności.

Gośćmi spotkań będą m.in.:
Stanisław S. Nicieja, Magdalena Grzebałkowska, Maciej Mituła, Karolina Kuszyk, Grzegorz Gauden, Ewa Winnicka i Cezary Łazarewicz, Ziemowit Szczerek, Antoni Dudek, Urszula Glensk, Wojciech Browarny, Magdalena Grochowska.

Muzeum Pana Tadeusza
Rynek 6, Wrocław

5 sierpnia–25 listopada 2020
każda środa, godz. 18.00

wstęp bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc / transmisje online

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

Patroni medialni: TVP Kultura, TVP Historia, TVP3 Wrocław, Radio Wrocław, Radio Ram, Radio Wrocław Kultura, Ale Historia
Cykl obejmie 16 spotkań, które odbywać się będą od sierpnia do listopada 2020. Wszystkie wydarzenia dostępne będą dla publiczności w formie transmisji online, bezpłatnie za pośrednictwem strony internetowej  muzeumpanatadeusza.ossolineum.pl/ oraz w mediach społecznościowych, część spotkań odbywać się będzie dodatkowo z udziałem publiczności we wrocławskim Muzeum Pana Tadeusza.