• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

„Śladami Szeli, czyli diabły polskie”

10:41, 24.11.2020
„Śladami Szeli, czyli diabły polskie” Piotr Korczyński bierze pod lupę polskie mity i legendy narodowe. W książce „Śladami Szeli, czyli diabły polskie” pisze historię Polski pod włos, z charakterystyczną dla niego lekkością, a jednocześnie dociekliwie i z uwzględnieniem kontekstów.

Piotr Korczyński bierze pod lupę polskie mity i legendy narodowe. W książce „Śladami Szeli, czyli diabły polskie” pisze historię Polski pod włos, z charakterystyczną dla niego lekkością, a jednocześnie dociekliwie i z uwzględnieniem kontekstów.

Piotr Korczyński „Śladami Szeli, czyli diabły polskie”
Piotr Korczyński „Śladami Szeli, czyli diabły polskie”

Podziel się:   Więcej
Autor zapuszcza się w tereny niemal zupełnie nieobecne w podręcznikowej wersji naszych dziejów, ale także interpretuje i analizuje popularne narodowe mity oraz legendy. Piotr Korczyński rzadko sięga po postaci z pierwszych rzędów historii, a skupia się raczej na aktorach drugo- i trzecioplanowych, co pozwala zupełnie inaczej odczytać kluczowe wydarzenia z przeszłości. Łącząc wątki polityczne, społeczne i kulturowe, które splatają się na przestrzeni wieków, przekonuje, że dopiero z perspektywy „drugiego planu” oficjalnej historii otrzymujemy wolny od fałszywych stereotypów obraz wydarzeń.

„Śladami Szeli” to druga książka z serii Ludowa Historia Polski Wydawnictwa RM. We wrześniu 2020 roku ukazały się „Bękarty pańszczyzny” Michała Rauszera.

O autorze
Piotr Korczyński – historyk, publicysta. Specjalizuje się w historii powszechnej XIX i XX wieku, z naciskiem na historię wojskowości.

Patronat medialny nad publikacją sprawują portale: Historia.org.pl, Historykon, Głos Kultury oraz TVP Historia.

www.rm.com.pl/product-pol-1586-Sladami-Szeli-czyli-Diably-Polskie.html

zobacz również