• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Wirtualnych wystaw wiele... w Muzeum w Gliwicach

12:30, 20.10.2020
Wirtualnych wystaw wiele... w Muzeum w Gliwicach Stwórz swoją własną muzealną wystawę! Zaaranżuj wirtualne wnętrza zabytkami Muzeum w Gliwicach – 2D i 3D! Dodaj własne rysunki, zdjęcia i teksty! Projekt „Wirtualnych wystaw wiele…” – unikalna propozycja służąca edukacji oraz upowszechnianiu dziedzictwa kulturowego!

Stwórz swoją własną muzealną wystawę! Zaaranżuj wirtualne wnętrza zabytkami Muzeum w Gliwicach – 2D i 3D! Dodaj własne rysunki, zdjęcia i teksty! Projekt „Wirtualnych wystaw wiele…” – unikalna propozycja służąca edukacji oraz upowszechnianiu dziedzictwa kulturowego!

Wirtualnych wystaw wiele... w Muzeum w Gliwicach
Wirtualnych wystaw wiele... w Muzeum w Gliwicach

Podziel się:   Więcej
Od 23 października zapraszamy do wirtualnego świata Muzeum w Gliwicach. Przed Państwem sale wystawiennicze i nasze zbiory w postaci cyfrowej: zdigitalizowane jako wysokiej jakości fotografie bądź jako trójwymiarowe skany obiektów (3D), a do tego – moc materiałów edukacyjnych. Aranżowanie wirtualnych wystaw nie tylko pozwoli poznawać dzieje Gliwic i regionu wplecione w historię Polski i powszechną, ale też twórczo się realizować, tym bardziej, że program daje możliwość dodawania do ekspozycji własnych materiałów. Zaprojektowanymi wystawami będzie się można dzielić np. w mediach społecznościowych. Wirtualne magazyny mogą pomieścić nieograniczoną ilość zabytków, a my będziemy je rozbudowywać - w zbiorach Muzeum w Gliwicach znajduje się obecnie ponad 100 tysięcy obiektów, więc eksponatów na pewno nie zabraknie…

Projekt „Wirtualnych wystaw wiele…” zrealizowany został dzięki dofinansowaniu w ramach programu „Kultura w sieci” Narodowego Centrum Kultury i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autorką projektu jest Ewa Chudyba, przez lata tworząca Dział Edukacji i Promocji Muzeum w Gliwicach.

Przedsięwzięcie honorowym patronatem objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałek Województwa Śląskiego – Jakub Chełstowski.

Od 24 października zapraszamy na bezpłatne warsztaty i webinaria wprowadzające w możliwości podstrony „Twoja wirtualna wystawa” na platformie ZOOM dla:

1) osób indywidualnych i grup szkolnych,
2) nauczycieli,
3) seniorów

zobacz również