• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

"Tydzień", em. 24.05.2020 r.

12:40, 21.05.2020
"Tydzień", em. 24.05.2020 r. W najbliższym wydaniu magazynu "Tydzień" porozmawiamy o tym, jak epidemia koronawirusa bardzo zmienia nasze zwyczaje. Zastanowimy się czy i gdzie Polacy spędzą w tym roku wakacje i zajrzymy do ARiMR, która na nowo otwiera podwoje dla rolników. Zapraszamy.

W najbliższym wydaniu magazynu "Tydzień" porozmawiamy o tym, jak epidemia koronawirusa bardzo zmienia nasze zwyczaje. Zastanowimy się czy i gdzie Polacy spędzą w tym roku wakacje i zajrzymy do ARiMR, która na nowo otwiera podwoje dla rolników. Zapraszamy.

 
 

Podziel się:   Więcej
Epidemia koronawirusa bardzo zmienia nasze zwyczaje. Po kilku tygodniach przymusowej kwarantanny wielu z nas marzy o zmianie, o wyjeździe z domu, odpoczynku. Tym bardziej, że sezon urlopowy przed nami. Zdaniem ekspertów wyjazdy zagraniczne tak lubiane przez Polaków nieprędko wrócą. Pewne jest natomiast, że zdecydowana większość Polaków nadchodzący sezon letni spędzi w kraju. I choć zainteresowanie urlopem nad Bałtykiem, na Mazurach czy w Tatrach jest spore, wciąż jest duża grupa osób, która nie ma pomysłu, gdzie pojechać w lipcu, sierpniu czy we wrześniu. I tu z bogatą ofertą wychodzi wieś. Sielska atmosfera, wspaniałe krajobrazy, czyste powietrze i swojskie jadło – to główne atuty tego typu wczasów. Gospodarstwa agroturystyczne dają możliwość wypoczynku całym rodzinom, bez ścisku i tłoku. I na pewno bezpieczniej niż w znanych kurortach. Taki wypoczynek to nie tylko kontakt z naturą, ale też z tradycją i kulturą, w tym z naszym dziedzictwem kulinarnym. W tym roku po raz pierwszy będziemy mogli skorzystać z bonów turystycznych 1000 plus, warto więc je wykorzystać odpoczywając na polskiej wsi. Gdzie najlepiej spędzić letni wypoczynek, jakie atrakcje oferują gospodarstwa agroturystyczne, jakie muszą spełnić wymogi bezpieczeństwa zarówno turyści jak i właściciele aby odpoczynek był udany.
W programie porozmawiamy także o działaniach i programach jakie wdraża w czasie epidemii koronawirusa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Od 18 maja Agencja sukcesywnie otwiera swoje placówki dla rolników. W pierwszej kolejności są to biura powiatowe i wybrane biura w oddziałach regionalnych. Na razie będą one obsługiwały tylko sprawy dotyczące identyfikacji i rejestracji zwierząt. Utrzymana zostaje możliwość złożenia dokumentów za pośrednictwem wrzutni, które znajdują się przy placówkach ARiMR. Kolejnym etapem odmrażania będzie możliwość uzyskania pomocy technicznej w biurach powiatowych przy wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie i obszarowe. Znamy już daty najważniejszych programów. Od 24 - go maja ponownie ruszają zawieszone albo nierozpoczęte z powodu koronawirusa terminy. To oznacza, że na złożenie oświadczeń o braku zmian we wnioskach o dopłaty bezpośrednie rolnicy mają czas do 8 czerwca. Do 15 czerwca został przedłużony termin składania wniosków przez hodowców trzody i bydła w ramach działania „Dobrostan zwierząt”. Do 30 czerwca Agencja Restrukturyzacji przedłużyła przyjmowanie dokumenty o przyznanie pomocy na modernizację dużych i restrukturyzację małych gospodarstw. Ruszają także nowe programy i tak np. od 3 czerwca do 1 sierpnia młodzi rolnicy będą mogli składać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o przyznanie premii w wysokości 150 tys. zł na rozpoczęcie samodzielnego gospodarowania. Jakie są teraz priorytetowe działania Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, na jakie dofinansowanie mogą liczyć rolnicy, jakie programy i działania będą wdrożone w najbliższej przyszłości.
„Tydzień” emisja 24.05.2020, godz. 8:00, TVP S.A. Program 1
ZAPRASZAMY!

Twoim zdaniem

Czy rolnicy korzystają na globalnym wzroście cen towarów rolnych?