Strona główna » Kultura » film » Filmoteka

wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Filmoteka - Teaser filmu

43 Grzegorz nie potrafi nawiązać kontaktu ze światem. Przyczyną jesgo nie jest autyzm, tylko głęboki niedosłuch, pod którym skrywa się wielki talent muzyczny. Dzięki aparatowi słuchowemu Grześ zaczyna poznawać dźwięki, słowa i muzykę, w której się zakochuje. Pragnie zostać pianistą i wystąpić w filharmonii. Niestety nikt poza nim samym i najbliższą »  
00:00:34

Filmoteka - Zwiastun filmu

43Przez burzę zniszczony zostaje most łączący świat żywych ze światem umarłych. W związku z tym, wiadomość o śmierci Marii, dociera do niej z opóźnieniem. Kobieta jak gdyby nic, wychodzi do pracy, ale ludzie wokół zaczynają ją lekceważyć. »  
00:01:14

Filmoteka - Zwiastun filmu

43Fabularyzowana biografia Kaliny Jędrusik − polskiej aktorki i piosenkarki, pierwszej seksbomby PRL-u, nazywana polską Marilyn Monroe. W obsadzie Maria Dębska, Leszek Lichota, Krzysztof Zalewski-Brejdygant oraz Borys Szyc. »  
00:01:29

Filmoteka - Oficjalna premiera filmu

fot. TVPTo poruszająca historia pięściarza, który trafia do obozu koncentracyjnego Auschwitz. Tadeusz „Teddy” Pietrzykowski, w którego postać wciela się Piotr Głowacki, musi walczyć na ringu, by przetrwać. Filmowa opowieść oparta na faktach. Z kamerą byliśmy na uroczystej premierze! »  
00:03:52

Filmoteka - Zwiastun filmu

4x3Już wkrótce w TVP VOD: Historia legendarnego pięściarza Tadeusza „Teddy’ego” Pietrzykowskiego, który dzięki walkom na ringu ocalił swoje życie w niemieckim nazistowskim obozie Auschwitz-Birkenau. Film został oparty na prawdziwych wydarzeniach. »  
00:01:32

Filmoteka - Rozmowa z Janem Jakubem Kolskim

43− Zrobiłem film, w którym nikt nikogo nie poucza, nikt na nikogo nie patrzy z góry. Dzieci same muszą dokonać wyboru, co jest ważne, a co nie, poprzez doświadczanie −mówi Jan Jakub Kolski, reżyser filmu „Republika Dzieci”. »  
00:02:38