Strona główna » Kultura » film » Filmoteka

wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Filmoteka - Reżyser o dokumencie „Nasza mała Polska”

fot. TVP– „Nasza mała Polska” jest filmem dokumentalnym, który opowiada o grupie Japończyków, którzy zdecydowali się studiować polonistykę na uniwersytecie w Tokio. Film jest nie tylko o nauce języka polskiego, ale również o dorastaniu – mówi reżyser Matej Bobrik. Co nastoletni Japończycy myślą o naszym kraju? »  
00:01:46

Filmoteka - Tragedia, zdrada i miłosny trójkąt...

43– Film „Żelazny most” jest historią miłosnego trójkąta, który został postawiony w bardzo dramatycznych okolicznościach, jakimi jest katastrofa i niewiadomy los jednego z bohaterów. Relacja łączy ludzi żelaznym mostem – mówi reżyserka filmu, Monika Jordan-Młodzianowska. »  
00:01:16

Filmoteka - 09.03.2020 – Mateusz Pacewicz

43„Sala samobójców. Hejter” to tytuł najnowszego filmu Jana Komasy, który w 6 marca wszedł na ekrany kin. To obraz opowiadający o współczesnych elitach i świecie mediów społecznościowych. Gościem Piotra Goćka jest Mateusz Pacewicz, scenarzysta filmu, laureat dwóch Polskich Nagród Filmowych Orły 2020. »  
00:10:15

Filmoteka - Oficjalna premiera filmu

Z udziałem twórców i aktorów w Warszawie odbyła się premiera filmu „Zieja” w reżyserii Roberta Glińskiego. To opowieść o życiu legendarnego warszawskiego księdza Jana Ziei, kapelanie Szarych Szeregów i współzałożycielu Komitetu Obrony Robotników. Film wejdzie do polskich kin 13 marca. »  
00:03:36

Filmoteka - Przygoda z innej krainy

4x3– Dla aktora jest zawsze fantastyczne, kiedy dostaje coś z zupełnie innej krainy. Ta propozycja i ten film to jest coś z zupełnie innej krainy niż ja i dlatego z taką ogromną przyjemnością wziąłem w tym udział – mówi Krzysztof Czeczot, odtwórca roli dorosłego Zenona Martyniuka. »  
00:02:55

Filmoteka - Zakochana w Zenku

– Gram postać Romki, Sylwii, która jest zakochana w Zenku, a on do pewnego momentu odwzajemnia to zainteresowanie, choć wysyła sprzeczne sygnały – mówi Magdalena Berus na temat swojej roli w filmie „Zenek”. Czy Sylwia istniała naprawdę? Film w kinach od 14 lutego. »  
00:00:00