• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Gala z okazji zakończenia festiwalu TRANSATLANTYK

15:51, 03.08.2012
Gala z okazji zakończenia festiwalu TRANSATLANTYK TVP Kultura była w tym roku patronem medialnym drugiej edycji festiwalu TRANSATLANTYK. W związku z zainteresowaniem widzów powtarzamy w sobotę na naszej antenie galę zakończenia festiwalu.

TVP Kultura była w tym roku patronem medialnym drugiej edycji festiwalu TRANSATLANTYK. W związku z zainteresowaniem widzów powtarzamy w sobotę na naszej antenie galę zakończenia festiwalu.

Druga edycja festiwalu TRANSATLANTYK odbywała się w dniach 15-22 sierpnia w Poznaniu (fot. mat. organizatorów)
Druga edycja festiwalu TRANSATLANTYK odbywała się w dniach 15-22 sierpnia w Poznaniu (fot. mat. organizatorów)

Podziel się:   Więcej

Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu jest Jan A. P. Kaczmarek. Zainspirowany uznanymi na całym świecie festiwalami Sundance i Berlin, stworzył imprezę, która ma wywoływać dyskusje na aktualne tematy społeczne. Na festiwal przyjeżdżają legendarni i młodzi twórcy, przedstawiciele wszelkich zawodów filmowych i muzycznych, odbywają się setki pokazów, a także liczne koncerty.

W związku z zainteresowaniem widzów powtarzamy na antenie TVP Kultura galę zamykającą II edycję festiwalu. Uświetnił ją koncert Orkiestry Kameralnej l’Autunno pod batutą Adama Banaszaka. Zostały również wręczone najważniejsze nagrody Międzynarodowego Festiwalu Filmu i Muzyki Transatlantyk - Glocal Hero Award 2012, Instant Composer Award 2012 – którą otrzymał Polak Jacek Szwaj, Young Composer Award 2012 – dla Daniela Beijboma oraz Audience Award 2012, która przyznana została amerykańskiemu filmowi dokumentalnemu „The house I live in”, wyreżyserowanemu przez Eugene’a Jareckiego.

Najważniejszą nagrodę Festiwalu - Glocal Hero Award 2012 otrzymali Elżbieta i Krzysztof Pendereccy. Przyznawana jest ona wybitnym osobistościom, których lokalne i globalne działania kształtują oblicze współczesnego świata. W 2011 r. Glocal Hero Award trafiła do rąk duńskiego naukowca Bjørna Lomborga, nazwanego przez The Guardian „jednym z 50 ludzi, którzy mogliby ocalić planetę”. Laureaci odebrali wyróżnienie z rąk Jana A.P. Kaczmarka, twórcy i dyrektora imprezy oraz Ryszarda Grobelnego - prezydenta Poznania.

Emisja 25 sierpnia, godz. 22.35 i 4.20, TVP Kultura

Zobacz koncert inaugurujący II edycję Festiwalu.

 
 
 
...