• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

O TVP Kultura

11:06, 20.10.2008
O TVP Kultura TVP Kultura to pierwszy kanał tematyczny TVP. Jako jedyny w Polsce prezentuje wszystkie dziedziny kultury: film, teatr, muzykę, sztukę i literaturę.

TVP Kultura to pierwszy kanał tematyczny TVP. Jako jedyny w Polsce prezentuje wszystkie dziedziny kultury: film, teatr, muzykę, sztukę i literaturę.

Znakiem rozpoznawczym TVP Kultura jest oprawa graficzna  (fot. TVP Kultura)
Znakiem rozpoznawczym TVP Kultura jest oprawa graficzna (fot. TVP Kultura)

Podziel się:   Więcej
Kanał TVP Kultura powstał 24 kwietnia 2005 r. Poświęcony w całości tematyce kulturalnej, ma na koncie wiele nagród, m.in.: Hot Bird TV Award w kategorii Kultura/Edukacja, EBUconnect w kategorii Best Comedy, Reality or Entertainment Promo, SAT Kurier Award oraz nagrodę Muzeum Sztuki w Łodzi za edukacyjne cykle o sztuce. Od początku swojego istnienia kanał wytycza trendy programowe oraz estetyczne, powierzając stworzenie identyfikacji wizualnej uznanym artystom. Do tej pory z TVP Kultura współpracowali Mariusz Wilczyński, Piotr Młodożeniec oraz Julia Mirny.

Antena prezentuje zarówno pozycje klasyczne, jak i działania współczesnych twórców. Priorytetem przy budowaniu oferty kanału jest stworzenie miejsca dialogu, wymiany myśli oraz dyskusji. Widzowie mają do dyspozycji wiele propozycji publicystycznych, które stanowią swoisty przewodnik po wydarzeniach kulturalnych w Polsce i za granicą.

W TVP Kultura pokazywanych jest wiele pozycji muzycznych, w tym klasycznych. Dzięki niej każdy może w domowym zaciszu obejrzeć premierowe opery z najlepszych scen świata, koncerty i transmitowane w całości wielkie wydarzenia rangi Konkursu Chopinowskiego czy Konkursu Wieniawskiego.

Widzowie stacji mają też do wyboru nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmy fabularne i dokumentalne; zarówno najnowsze, jak kultowe już spektakle teatralne oraz autorskie produkcje poświęcone największym nazwiskom sztuki współczesnej i nie tylko.

TVP Kultura
ul. J. P. Woronicza 17
00-999 Warszawa
Tel.: 0 (22) 547 57 55
Fax: 0 (22) 547 57 54

zobacz również