• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

06. Festiwal Nowego Teatru [58. Rzeszowskie Spotkania Teatralne]

11:31, 15.11.2019
06. Festiwal Nowego Teatru [58. Rzeszowskie Spotkania Teatralne] <b>„JA I/CZY WSPÓLNOTA” to myśl przewodnia 06. Festiwalu Nowego Teatru [58. Rzeszowskich Spotkań Teatralnych]. Teatr im. Wandy Siemaszkowej, jak co roku, będzie gościł artystów z całej Polski. </b>

„JA I/CZY WSPÓLNOTA” to myśl przewodnia 06. Festiwalu Nowego Teatru [58. Rzeszowskich Spotkań Teatralnych]. Teatr im. Wandy Siemaszkowej, jak co roku, będzie gościł artystów z całej Polski.

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
Festiwal Nowego Teatru to od 2014 roku nowa formuła Rzeszowskich Spotkań Teatralnych - jednego z najstarszych tego typu wydarzeń w Polsce. Jego celem jest przegląd spektakli dostosowanych do nowych czasów, o wyrazistym profilu i formacie.

W nurcie głównym zobaczymy spektakle m.in. z Warszawy, Koszalina i Łodzi. Wybrane przedstawienia konkursowe zostaną nagrodzone. Nagrodę publiczności przyznają widzowie w drodze głosowania. Swoją nagrodę przyznają także dziennikarze – w tym roku po raz pierwszy noszącą imię Joanny Puzyny-Chojki, tragicznie zmarłej w 2018 roku wybitnej teatrolog i współtwórczyni Festiwalu Nowego Teatru.

Pierwszy raz w ramach Festiwalu głos zabiorą także twórcy teatrów offowych.
Podczas 06. Festiwalu Nowego Teatru premiery doczekają się również projekty przygotowane w ramach inicjatywy rzeszowskiego Teatru – Sceny Nowej Dramaturgii.

Zgodnie z tradycją, w programie Festiwalu znalazły się także wydarzenia towarzyszące – panel dyskusyjny, wystawy, promocja książki i koncert.

Rzeszów, 29.11 - 5.12. 2019 r.