• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

53 Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku

09:25, 21.08.2019
53 Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku <b>53. Festiwal Pianistyki Polskiej, Słupsk 7 - 13.09 2019.<br> Prezentacja bogatego repertuaru, w tym polskiego, przez mistrzów i pianistyczne talenty. Inauguracja cyklu koncertów inspirowanych obrazami Witkacego.</b>

53. Festiwal Pianistyki Polskiej, Słupsk 7 - 13.09 2019.
Prezentacja bogatego repertuaru, w tym polskiego, przez mistrzów i pianistyczne talenty. Inauguracja cyklu koncertów inspirowanych obrazami Witkacego.

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku jest imprezą o niepodważalnym prestiżu, jedną z najważniejszych na mapie muzycznej kraju, która od pierwszej edycji objęta jest honorowym patronatem kolejnych Ministrów Kultury.

Na estradzie festiwalowej występowali i występują najwybitniejsi polscy pianiści. Głównemu nurtowi FPP od 1974 roku towarzyszy „Estrada Młodych”, której uczestnikami są szczególnie utalentowani, zaczynający drogę artystyczną pianiści. Zespół Opiniujący w skład którego wchodzą znakomici recenzenci muzyczni, muzykolodzy i profesorowie uczelni muzycznych - ocenia ich występy i przyznaje najlepszym tytuły laureata oraz przydziela nagrody w formie koncertów i recitali na terenie kraju, oraz w studiach radiowych.

W programie tegorocznego festiwalu, podobnie jak w latach poprzednich, znajdą się nazwiska znakomitych pianistów m.in.: Adam Makowicz z Krzysztofem Medyną, Tomasz Ritter, Jakub Kuszlik i inni.
Odbędą się recitale fortepianowe, koncerty kameralne i symfoniczne.

Słupsk:
Polska Filharmonia “Sinfonia Baltica” im. W. Kilara,
Zamek Książąt Pomorskich,
Sala Wernisażowa w Spichlerzu Sztuki Muzeum Pomorza Środkowego
od 7 – 13 września 2019