• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

57 Festiwal Moniuszkowski w Kudowie-Zdroju

15:35, 09.08.2019
57 Festiwal Moniuszkowski w Kudowie-Zdroju <b>Festiwal Moniuszkowski w Kudowie-Zdroju to drugi najstarszy festiwal muzyczny w Polsce po Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju. Jest to właściwie jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce odbywające się na Dolnym Śląsku, które od ponad pół wieku prezentuje twórczość i dorobek Stanisława Moniuszki. Dolny Śląsk, w tym Kudowa-Zdrój, w świadomości społecznej jednoznacznie kojarzą się ze Stanisławem Moniuszką oraz wieloletnią prezentacją jego twórczości.</b>

Festiwal Moniuszkowski w Kudowie-Zdroju to drugi najstarszy festiwal muzyczny w Polsce po Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju. Jest to właściwie jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce odbywające się na Dolnym Śląsku, które od ponad pół wieku prezentuje twórczość i dorobek Stanisława Moniuszki. Dolny Śląsk, w tym Kudowa-Zdrój, w świadomości społecznej jednoznacznie kojarzą się ze Stanisławem Moniuszką oraz wieloletnią prezentacją jego twórczości.

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
W ciągu ponad pięćdziesięciu lat w najpiękniejszych miejscach Kudowy w Teatrze Zdrojowym, Teatrze pod Blachą, Sali Koncertowej w Pijalni Wód Mineralnych, Parku Zdrojowym, a także w kościołach okolicznych miejscowości wystąpiło kilka tysięcy śpiewaków i muzyków, znane zespoły operowe, orkiestry symfoniczne i kameralne, gwiazdy scen operowych i teatralnych z Polski, Czech, Danii, Litwy, Rosji, Słowacji, Ukrainy, Niemiec, Norwegii, Włoch, USA, Japonii, Kuby i Meksyku. . Organizowany przez Moniuszkowskie Towarzystwo Kulturalne Festiwal stał się jednym z najważniejszych polskich wydarzeń muzycznych, prezentując twórczość ojca polskiej opery narodowej, Stanisława Moniuszki.

Od 2012 roku dyrektorem artystycznym jest Stanisław Rybarczyk, wybitny dyrygent i animator kultury, który na pięćdziesięciolecie Festiwalu stworzył zakrojony z rozmachem jubileuszowy program koncertów i spotkań prezentujących twórczość Stanisława Moniuszki. W tym roku, z okazji 200-lecia urodzin Stanisława Moniuszki, program owocuje w liczne koncerty kameralne z wybitnymi śpiewakami operowymi oraz muzykami, a także w znane i nieznane opery Moniuszki. Na Festiwalu pojawią się także najwybitniejsi krytycy muzyczni oraz znawcy opery z Polski i Europy.

Zachęcamy do zapoznania się z programem i przybycia do Kudowy-Zdroju!