• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

9. NDI Sopot Classic/Międzynarodowy Festiwal Muzyczny/28 lipca- 4 sierpnia 2019

12:13, 09.07.2019
9. NDI Sopot Classic/Międzynarodowy Festiwal Muzyczny/28 lipca- 4 sierpnia 2019 <b>Jeden z najważniejszych festiwali na mapie polskich festiwali muzycznych. Odbywa się w Sopocie w okresie letnim –zazwyczaj na przełomie lipca i sierpnia.<br> Festiwal powstał z inicjatywy Wojciecha Rajskiego - dyrygenta, dyrektora artystycznego Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot i władz miasta Sopotu.</b><br><br> Przez lata ewaluowała formuła Festiwalu, ale od początku swojego istnienia Festiwal oferuje widzom spotkania z artystami o międzynarodowej renomie i unikalne produkcje artystyczne.<br> Wyjątkowość Sopot Classic polega m.in. na tym, że Festiwal samodzielnie produkuje większość festiwalowych wydarzeń-koncertów, a uzupełnieniem programu są występy zespołów gościnnych.

Jeden z najważniejszych festiwali na mapie polskich festiwali muzycznych. Odbywa się w Sopocie w okresie letnim –zazwyczaj na przełomie lipca i sierpnia.
Festiwal powstał z inicjatywy Wojciecha Rajskiego - dyrygenta, dyrektora artystycznego Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot i władz miasta Sopotu.


Przez lata ewaluowała formuła Festiwalu, ale od początku swojego istnienia Festiwal oferuje widzom spotkania z artystami o międzynarodowej renomie i unikalne produkcje artystyczne.
Wyjątkowość Sopot Classic polega m.in. na tym, że Festiwal samodzielnie produkuje większość festiwalowych wydarzeń-koncertów, a uzupełnieniem programu są występy zespołów gościnnych.

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
Tegoroczną edycję festiwalu zainauguruje Roberto Alagna - artysta występujący na najważniejszych scenach operowych i estradach koncertowych świata, należący do grona najwybitniejszych współczesnych tenorów . W swoim repertuarze posiada ponad sześćdziesiąt ról operowych. Jest jednym z niewielu artystów klasycznych, który sprzedaje nagrania w nakładach liczonych w setkach tysięcy egzemplarzy. Wkrótce Roberto Alagna po raz setny wystąpi w Royal Opera House.

Il pomod'oro to jeden z najciekawszych na rynku muzycznym zespołów barokowych. Orkiestra regularnie występuje w prestiżowych salach koncertowych i na festiwalach w całej Europie i systematycznie dokonuje nagrań płytowych. Mimo krótkiego stażu zespół zdołał zjeździć już niemal całą Europę, dając liczne koncerty. Podczas sopockiego Koncertu zaprezentują się w repertuarze haendlowskim.

Wybitny pianista jazzowy Włodek Pawlik, laureat nagrody Grammy zagości w Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot. W czasie koncertu zaprezentuje najnowszy projekt „Pawlik/Moniuszko – Polish jazz”, jak już sam tytuł wskazuje został zainspirowany przez kompozycje Stanisława Moniuszki, twórcy polskiej opery narodowej. Usłyszymy najsłynniejsze arie i pieśni: m.in. Prząśniczkę, Ten zegar stary, Szumią jodły na gór szczycie…, w zupełnie nowej odsłonie i mistrzowskiej interpretacji.

Jak co roku jeden z koncertów Międzynarodowego Festiwalu Sopot Classic poświęcony został twórczości polskich kompozytorów. Festiwal od początku swego istnienia wspiera i pobudza twórczość młodych kompozytorów. W bieżącym roku odbywa się 5. Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Pendereckiego. W czasie koncertu usłyszymy kompozycję laureatów konkursu, kompozycje patrona Konkursu - Krzysztofa Pendereckiego oraz jednego z Jurorów - Pawła Łukaszewskiego.

Tradycją naszych koncertów festiwalowych są wieczory tematyczne, prezentujące kulturę danego kraju. W 2019 roku podczas Koncertu Finałowego zabierzemy widzów nad piękny modry Dunaj, do światowej stolicy muzyki. Z Wiedniem związanych było więcej słynnych kompozytorów niż z jakimkolwiek innym miastem, a muzykę w Wiedniu "czuć" dosłownie w powietrzu: to kolebka walca i operetki.
9. NDI Sopot Classic/Międzynarodowy Festiwal Muzyczny.
Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Sopotu. Sponsorem tytularnym festiwalu jest Grupa NDI.
Więcej informacji nasopotclassic.pl/