• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

ASAF „Silent Prayer”

15:40, 26.02.2020
ASAF „Silent Prayer” <b> „Silent Prayer” to najnowszy album zespołu ASAF – akustycznego kwartetu jazzowego, w skład którego wchodzą: Piotr Jankowski – lider, perkusja; Maciej Sikała – saksofon tenorowy i sopranowy; Joanna Gajda – fortepian; Franciszek Pospieszalski – kontrabas, wydanego nakładem wytwórni SOLITON.</b>

„Silent Prayer” to najnowszy album zespołu ASAF – akustycznego kwartetu jazzowego, w skład którego wchodzą: Piotr Jankowski – lider, perkusja; Maciej Sikała – saksofon tenorowy i sopranowy; Joanna Gajda – fortepian; Franciszek Pospieszalski – kontrabas, wydanego nakładem wytwórni SOLITON.

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
Repertuar stanowią kompozycje muzyków: Macieja Sikały, Franciszka Pospieszalskiego, Joanny Gajdy oraz Michała Bąka. Znany publicysta muzyczny i wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku – Stanisław Danielewicz, tak pisze o albumie: Próbowałem znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego z chęcią sięgałem po tę płytę i wielokrotnie umieszczałem ją w odtwarzaczu. Nie jest przecież w żadnym stopniu rewolucyjna, odwołuje się do form i brzmień dobrze znanych. Nie ma dla mnie "nakazowego" znaczenia tytuł płyty, gdyż owa "cicha modlitwa" nie jest obecna wyłącznie dlatego, że kilkoro muzyków taką nazwą postanowiło nazwać zestaw zawartych tu utworów. Ale jeśli pójść tropem owego tytułu, to jakie były intencje owej modlitwy? W gmatwaninie stylów muzycznych poprowadź nas Panie drogą najprostszą, byśmy uniknęli wejścia w ślepe ścieżki czysto formalnych poszukiwań. Niech połączą nas ze słuchaczami melodia i brzmienie, w których każdy odnajdzie znajome dźwięki, ułożone na nowo. I niech umacniają nas w pięknie. Daj nam Panie zdolność najpełniejszego wykorzystania naszych umiejętności. Modlitwa została wysłuchana, jak wierzę. "Silent Prayer" to znakomita płyta, która wzbogaci nie tylko jazzową dyskografię, ale będzie źródłem refleksji, wynikłej z bliskości estetyki absolutu.

Album „Silent Prayer” ukaże się nakładem wytwórni SOLITON, a premierę płyty zaplanowano na 13 marca. Koncert premierowy odbędzie się 26 kwietnia w klubie Kwadratowa w Gdańsku.

26.04.2020 / Klub Kwadratowa, Gdańsk