• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Brzechwa i Tuwim na Scenie VOD Teatru Guliwer!

10:06, 19.01.2021
Brzechwa i Tuwim na Scenie VOD Teatru Guliwer! <b>Od 15 stycznia Teatr Lalek Guliwer zaprasza widzów na kolejną premierę na Scenie VOD!</b>

Od 15 stycznia Teatr Lalek Guliwer zaprasza widzów na kolejną premierę na Scenie VOD!

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
Tym razem będzie to spotkanie z bohaterami wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima w spektaklu „Ale Kino” w reżyserii Joanny Zdrady, którego premiera odbyła się w październiku 2019 roku na scenie Teatru Lalek Guliwer. Kolaż poezji dla dzieci w muzycznej oprawie skradł serca widzów i na stałe zadomowił się w repertuarze Teatru. Na wirtualnej Scenie VOD widzowie będą mogli obejrzeć specjalnie przygotowaną, teatralno-filmową odsłonę spektaklu „Ale Kino”.

Ramę dla spektaklu stanowi opowieść o Panu Soczewce, operatorze filmowym, który przymierza się do nakręcenia filmu. Bohaterami są zwierzęce postaci z wierszy popularnych polskich poetów, którzy mają jeden wspólny cel: stworzenie filmowego dzieła.

Wśród realizatorów przedstawienia „Ale Kino”, obok Joanny Zdrady, reżyserki i autorki scenariusza, znaleźli się także: scenografka Zofia Mazurczak, Matylda Kotlińska i Agnieszka Zdonek odpowiedzialne za kostiumy, lalki i maski, kompozytor Miłosz Sienkiewicz, choreograf Kamil Wawrzuta oraz Agnieszka Głód i Wacław Marat odpowiedzialni za animację video.

Filmowe nagranie „Ale Kino” zrealizowane przez Kamila Małeckiego – operatora, od wielu lat współpracującego z teatrami w Polsce, przeniesie widzów wprost na plan filmowy, ukazując kulisy filmowego świata.

Do przedstawienia dołączony będzie także klip making of, który zabierze widzów w krótką podróż za kulisy Teatru Guliwer. Zajrzymy do garderoby, pracowni plastycznej, a także na próbę przedstawienia.

Ponadto po obejrzanym przedstawieniu będzie można wziąć udział w warsztatach muzycznych inspirowanych spektaklem. Rytmiczno-wokalna zabawa prowadzona przez aktorki Teatru Guliwer zaprosi dzieci do wspólnych działań wokół muzyki, dźwięku i głosu.

Od 22 grudnia na Scenie VOD można także obejrzeć spektakl „Gwiazdka” w reżyserii Roberta Jarosza, a już w lutym Teatr planuje kolejną premierę. Tym razem będzie to adaptacja filmowa spektaklu „Przyjaciel Automateusza” Stanisława Lema w reż. Michała Derlatki.

Teatr VOD to niepowtarzalna okazja do uczestniczenia w spektaklu bez wychodzenia z domu. Żeby obejrzeć udostępniane spektakle wystarczy stworzyć osobiste konto na portalu i wykupić do nich dostęp. Tym razem wystarczy także tylko jeden bilet dla całej rodziny, żeby obejrzeć adaptację filmową spektaklu. Spektakle dostępne są na Scenie VOD pod linkiem: www.vod.teatrguliwer.pl/strona-glowna.
Brzechwa i Tuwim na Scenie VOD Teatru Guliwer!
Realizacja nagrania była możliwa dzięki wsparciu ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.