• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

<b>TWARZE PIŁSUDSKIEGO czyli dyskusja o nowej książce Muzeum Historii Polski: „Piłsudski (nie)znany. Historia i popkultura”</b>

11:36, 04.12.2018
<b>TWARZE PIŁSUDSKIEGO czyli dyskusja o nowej książce Muzeum Historii Polski: „Piłsudski (nie)znany. Historia i popkultura”</b> <b>W dniu 151. rocznicy urodzin Marszałka, 5 grudnia, w Muzeum Historii Polski odbędzie się premiera najnowszej książki „Piłsudski (nie)znany. Historia i popkultura”. Spotkanie będzie okazją do przyjrzenia się różnym obliczom jednej z najważniejszych postaci początku XX wieku.</b>

W dniu 151. rocznicy urodzin Marszałka, 5 grudnia, w Muzeum Historii Polski odbędzie się premiera najnowszej książki „Piłsudski (nie)znany. Historia i popkultura”. Spotkanie będzie okazją do przyjrzenia się różnym obliczom jednej z najważniejszych postaci początku XX wieku.

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
„Piłsudski (nie)znany(…)” jest pokłosiem debat, które odbyły się w Domu Literatury w Łodzi w 2017 r. Oprócz zapisu 8 debat – poświęconych socjalizmowi, bitwie warszawskiej, polityce zagranicznej, zamachowi majowemu, spadkobiercom Marszałka, konfliktowi Piłsudskiego z Romanem Dmowskim, a także obrazowi Marszałka w literaturze i popkulturze, do tomu dołączono płyty DVD z serialem Andrzeja Trzos-Rastawieckiego „Marszałek Piłsudski”.

Ile w dokonaniach Marszałka było geniuszu, pracy, determinacji, a ile szczęścia? W jaki sposób przedstawiają postać Komendanta sztuka i popkultura? Na te pytania postarają się odpowiedzieć prelegenci: prof. Grzegorz Nowik (historyk, Instytut Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku); Wojciech Tomczyk (dramaturg, scenarzysta teatralny i filmowy, producent, autor sztuki „Marszałek”); dr Mikołaj Mirowski (historyk, publicysta, Muzeum Historii Polski, autor rozmów przeprowadzonych w książce).

Spotkanie poprowadzi Barbara Schabowska (dziennikarka radiowa i telewizyjna, dyrektor TVP Kultura).

5 grudnia g. 18:00,
siedziba Muzeum Historii Polski,
ul. Mokotowska 33/35 (V piętro)
Warszawa
Wstęp wolny