• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Capella Cracoviensis - digital stage

12:44, 26.05.2020
Capella Cracoviensis - digital stage <b>Zapraszamy na coniedzielne koncerty popołudniowe Capelli Cracoviensis transmitowane na żywo o godz. 18:00 ze sceny głównej Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie i udostępnione na Facebook-u zespołu: https://www.facebook.com/capella.cracoviensis.</b>

Zapraszamy na coniedzielne koncerty popołudniowe Capelli Cracoviensis transmitowane na żywo o godz. 18:00 ze sceny głównej Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie i udostępnione na Facebook-u zespołu: https://www.facebook.com/capella.cracoviensis.

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
Arcydzieła muzyki klasycznej i niezwykły urok wnętrz Teatru Słowackiego - summa sztuk o wyjątkowych walorach, rytuał o znaczeniu symbolicznym, ponieważ Monteverdi, Bach, Schubert, Mahler to światy, przy pomocy których warto opisywać doznania.

Podczas dwóch najbliższych koncertów będą Państwo mogli usłyszeć utwory mistrzów baroku - Bacha, Corellego, Torellego oraz Leclaira. Natomiast od 14 czerwca do 19 lipca przedstawimy Państwu serię wszystkich kwintetów smyczkowych Mozarta.

Nie robimy tego, co wymuszają okoliczności. Robimy dokładnie to, co chcemy robić: przechodzimy przez kryzys poprzez inwestycje. W zespole muzyki klasycznej nic lepiej nie rozwija niż kameralistyka. W kulturze nic nie przynosi lepszych wyników niż decentralizacja, zrównoważony rozwój, rozbudzanie wrażliwości. Pogoń za efekciarskimi wydarzeniami sprawia, że społeczeństwa są coraz mniej czułe na subtelności. Tłum kocha wszystko, co ma prostą formę. Dlaczego nie zaproponować tłumowi prostoty, ale prostoty genialnej, uzależniającej? Oto wszystkie kwintety smyczkowe Mozarta. Wszystkie kolory tęczy. (Jan Tomasz Adamus, dyrektor Capelli Cracoviensis)

Do zobaczenia w niedzielne popołudnia!
fot. Tibor-Florestan Pluto
Wszystkie aktualne informacje na temat koncertów Capelli Cracoviensis są dostępne na stronie capellacracoviensis.pl/

zobacz również