• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

„CykloFonia”

14:13, 21.08.2019
„CykloFonia” <b>„CykloFonia” – muzyczny rajd rowerowy na trasie Tarnów - Zakopane oraz Bryza ulotna akcja na 111 rowerzystów</b>

„CykloFonia” – muzyczny rajd rowerowy na trasie Tarnów - Zakopane oraz Bryza ulotna akcja na 111 rowerzystów

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
„CykloFonia” to unikatowe i nowatorskie zderzenie sportu i turystyki muzycznej. Impreza połączona będzie z edukacją kulturalną i artystyczną. Celem tego wydarzenia jest promocja aktywności fizycznej i zestawienie jej ze sztuką wysoką poprzez udział w planowanym performance rowerowo-muzycznym. Będzie to niepowtarzalna forma zachęcania do korzystania z dostępnej infrastruktury rowerowej w regionie Małopolski, jej walorów przyrodniczych, ale także kulturowych poprzez rozwój koncepcji turystyki muzycznej. W tym znaczeniu aktywność fizyczna oraz jednoczesne obcowanie z kulturą staną się wzajemnie przenikającymi elementami wielopłaszczyznowego rozwoju odbiorców projektu.
W ramach „CykloFonii” promowane będą turystyczne atrakcje regionu południowo-wschodniej Małopolski, szczególnie nowo powstała trasa rowerowa Velo-Dunajec, którą ma przebiegać rajd rowerowy z Tarnowa, przez Stary Sącz, Krościenko nad Dunajcem do Zakopanego.

Zapraszamy w dniach od 29 do 30 sierpnia 2019 r.

Podczas Rajdu odbędzie się 6 wykonań Bryzy – ulotnej akcji na 111 rowerzystów („EineBrise – FlüchtigeAktionfür 111 Radfahrer”) autorstwa Mauricio Kagela, po 3 każdego dnia:
29 sierpnia 2019r. w Tarnowie, Nowym Sączu i Starym Sączu
30 sierpnia 2019r. w Łącku, Nowym Targu i Zakopanem.

Czym jest owa ulotna akcja na 111 rowerzystów ? Uczestnicy są zorganizowani w grupę szerokości około 5 metrów i długości około 150 metrów. Gdy nadjeżdżają, mijają i oddalają się od obserwatorów, wykonują jednocześnie określoną sekwencję ustalonych wcześniej wydarzeń dźwiękowych (dźwięk dzwonka, gwizdy, śpiew, klaskanie, szum itp.). Cała akcja trwa krótką chwilę. W swej kombinacji kontrastów: sztuka/sport, dźwięk/muzyka, wolność/dyscyplina - Bryza przestawia rozważania Kagela na temat konwencji.

31 sierpnia 2019 r. o godz. 17.00 w Zakopanem w hotelu „Belvedere” odbędzie się koncert na finał poprzedzony konferencja prasową o godz.16.00. Wystąpi Wakacyjna Orkiestra CykloFonii czyli muzycy, którzy wzięli udział w rajdzie.
„CykloFonia” – muzyczny rajd rowerowy na trasie Tarnów - Zakopane
Więcej informacji na stronie: www.muzykanaszczytach.com/pl/