• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

DANUTA RINN FESTIWAL

12:09, 15.10.2020
DANUTA RINN FESTIWAL <b>24 października - Ciechanów<br> 20 listopada - Warszawa</b><br><br> <b>DANUTA RINN FESTIWAL to ogólnopolskie wydarzenie artystyczne, które wypracowało już własną markę i wpisało się w kalendarium ważnych festiwali, kultywujących najlepsze tradycje polskiej piosenki.</b>

24 października - Ciechanów
20 listopada - Warszawa


DANUTA RINN FESTIWAL to ogólnopolskie wydarzenie artystyczne, które wypracowało już własną markę i wpisało się w kalendarium ważnych festiwali, kultywujących najlepsze tradycje polskiej piosenki.

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
Szanowni Państwo!

W tym roku odbywa się 5 już edycja tego festiwalu.
Z uwagi na zagrożenia covidem ten rok jest bardzo trudny dla wszystkich, ale postanowiliśmy nie robić przerwy w kontynuacji festiwalu.
Korzystamy z możliwości jakie niesie ze sobą internet.
Kilka etapów zrealizowaliśmy on –line; nabór, nadsyłanie i przesłuchiwanie piosenek, klasyfikacja do półfinałów.
„Prawdziwe” koncerty będą miały miejsce w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie – 24.10.2020 - półfinały, finał tegorocznej edycji odbędzie się 20 listopada 2020 r. w Domu Kultury Kadr.
Dom Kultury KADR współpracuje z nami od pierwszej edycji.
Jest to jedna z najnowocześniejszych placówek kultury w Warszawie, dysponująca piękną i profesjonalnie wyposażoną salą widowiskową oraz wspaniałą publicznością. Oba koncerty realizowane będą także na platformach streaminowych on – line, oraz z udziałem publiczności w obowiązującym aktualnie rygorze sanitarnym.
Danuta Rinn Festiwal to wydarzenie upamiętniające wyjątkową artystkę jaką była Danuta Rinn, promujące jej twórczość. W ramach festiwalu przedstawiamy także sylwetki i twórczość artystów żyjących i aktywnie uczestniczących w życiu kulturalnym. Rok 2019 dedykowany był Andrzejowi Rybińskiemu, który obchodził 50 lecie pracy artystycznej i 70 lecie urodzin - 4 edycja DRF nosiła tytuł CZAS RELAXU.
W tym roku 35 lecie działalności artystycznej obchodzi Danuta Błażejczyk.
Z uwagi na to, ta edycja nosi tytuł 2 DANUTY I ICH NUTY. Młodzi wykonawcy śpiewać będą piosenki z repertuaru obu pań.

Koncerty poprowadzi Maria Szabłowska.
Tradycją festiwalu już od pierwszej edycji, są występy młodych artystów z „żywymi” muzykami. O nowe aranżacje i profesjonalny akompaniament dba Artur Grudziński Band.
Chcielibyśmy zainteresować młodych ludzi kulturą, której próżno szukać w niektórych mediach, a która stanowi o naszej tożsamości. Pragniemy im dać możliwość spotkania się z muzyką „inną” – świadomie nie piszę „złą”, czy „dobrą”. Te spotkania i wybory mogą odmienić ich życie, myślenie o muzyce, kulturze. Muzyka nas integruje. W ciągu 4 lat udział w festiwalu wzięło ponad 300 osób.
W tym roku mimo ograniczeń, zgłosiło swój udział 82 osoby z całej Polski.

W promowaniu Danuta Rinn Festiwal wspiera nas: Jedynka - Polskie Radio PR1, Polskie Radio RDC, TVP Kultura, TVP Warszawa oraz lokalne telewizje i rozgłośnie Radiowe.
Fundatorem nagród jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, rodzina Danuty Rinn - Państwo Małgorzata i Wojciech Smykla, oraz Menager Gwiazd ( Agnieszka i Krzysztof Gwiazda).

Danuta Rinn Festiwal ma na celu popularyzację najlepszych tradycji polskiej piosenki, promocję najwybitniejszych polskich poetów, kompozytorów, artystów, którzy tworzyli i wykonywali piękne i co czas pokazuje, ponadczasowe utwory.
Ta twórczość ma ogromny wpływ na wychowanie młodzieży i społeczeństwa w poszanowaniu kultury, tradycji i myśleniu o przyszłości w kategoriach bycia dobrym i odpowiedzialnym Człowiekiem.
Motto fundacji brzmi „Apetyt na kulturę, chroni przed brakiem kultury”.
Oby apetyt na nią zawsze nam dopisywał, nawet a może tym bardziej teraz, w czasach Zarazy.

Danuta Błażejczyk
Prezes Fundacji Apetyt na Kulturę