• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Enter Enea Festival 2020

12:50, 06.08.2020
Enter Enea Festival 2020 <b>To już 10. edycja Enter Enea Festival, dorocznego muzycznego spotkania w plenerze, w towarzystwie dobranym przez Leszka Możdżera, dyrektora artystycznego Festiwalu. W 2020 roku, wyjątkowo, spotykamy się w Poznaniu u schyłku lata, w weekend 21-23 sierpnia.</b>

To już 10. edycja Enter Enea Festival, dorocznego muzycznego spotkania w plenerze, w towarzystwie dobranym przez Leszka Możdżera, dyrektora artystycznego Festiwalu. W 2020 roku, wyjątkowo, spotykamy się w Poznaniu u schyłku lata, w weekend 21-23 sierpnia.

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
Na scenie wystąpią międzynarodowi artyści, po raz pierwszy zagra Andrei Kondakov, jeden z najwybitniejszych rosyjskich pianistów i kompozytorów jazzowych. Niedzielny wieczór rozpocznie pianista z Azerbejdżanu - Isfar Sarabski, który wraz z Leszkiem Możdżerem stworzy duet fortepianowy. Kontrapunktem do muzycznego romantyzmu wschodnich dusz będzie koncert Y-OTIS, muzycznego projektu szwedzkiego saksofonisty Otisa Sandsjö. Wystąpi też doskonale znany polskiej publiczności
Lars Danielsson, któremu towarzyszyć będzie Leszek Możdżer.

Dziesiąte urodziny Enter Enea Festival to również okazja do wysłuchania wyjątkowego koncertu Leszka Możdżera z udziałem Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus i Agnieszki Duczmal.

Jak co roku, w jubileuszowym programie usłyszymy też młodych, polskich twórców. Na scenie wystąpi błyskotliwa pianistka Kasia Pietrzko, charyzmatyczny Kamil Piotrowicz Sextet, a także Michał Salamon wraz ze swoim zespołem. Wisienką na urodzinowym torcie będzie koncert kultowej formacji Mitch & Mitch.
Enter Enea Festival 2020
Więcej informacji na enterfestival.pl/ oraz na Facebooku Enter Enea Festival facebook.com/EnterMusicFestival