• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Europejski Zielony Ład / Ekologia na Kinie na Granicy

10:55, 05.08.2020
Europejski Zielony Ład / Ekologia na Kinie na Granicy <b>Jednym z tematów 22. Przeglądu Filmowego Kino na Granicy będzie ekologia. Program wzbogaci cykl wydarzeń przybliżający widzom zagadnienia związane ze zmianami klimatycznymi. Jego inicjatorem jest Polskie Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej.</b><br><br> Polskie Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej odwiedza w tym roku letnie festiwale filmowe, by promować program Europejski Zielony Ład. Ma on na celu poprawę dobrostanu ludzi i planety poprzez przejście na ekologiczną gospodarkę i przekształcenie Europy w kontynent neutralny dla klimatu. Jednym z tegorocznych gospodarzy wydarzeń związanych z ideą European Green Deal jest Przegląd Filmowy Kino na Granicy.

Jednym z tematów 22. Przeglądu Filmowego Kino na Granicy będzie ekologia. Program wzbogaci cykl wydarzeń przybliżający widzom zagadnienia związane ze zmianami klimatycznymi. Jego inicjatorem jest Polskie Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej.

Polskie Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej odwiedza w tym roku letnie festiwale filmowe, by promować program Europejski Zielony Ład. Ma on na celu poprawę dobrostanu ludzi i planety poprzez przejście na ekologiczną gospodarkę i przekształcenie Europy w kontynent neutralny dla klimatu. Jednym z tegorocznych gospodarzy wydarzeń związanych z ideą European Green Deal jest Przegląd Filmowy Kino na Granicy.

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
W ramach obecności Komisji Europejskiej na Kinie na Granicy uczestników imprezy czeka szereg wydarzeń promujących ekologię, upcykling i ideę zero waste, które mają przyczynić się do wzrostu znajomości zasad zrównoważonego rozwoju oraz ochrony środowiska poprzez ograniczenie zanieczyszczeń.

W programie wydarzeń przewidziany jest koncert Recycling Band Poland – zespołu, który gra na instrumentach stworzonych z odpadów. Unikatowe instrumenty będzie można podziwiać również na wystawie.

W czasie Kina na Granicy zobaczyć będzie można także wystawę nowatorskich, upcyclingowych, wykonanych ręcznie ubrań autorstwa Anki Fugazi Handmade, uszytych np. z poduszek powietrznych. Zaprezentowane zostaną również film i fotografie przedstawiające całą kolekcję projektantki.

W dniach 22-24 sierpnia Kino na Granicy zaprasza też na cykl całodniowych, bezpłatnych zajęć prowadzonych przez doświadczonych instruktorów. W programie przewidziane są m.in. zabawy i gry edukacyjne o tematyce ekologicznej, plenerowe kino rowerowe, gdzie prąd niezbędny do odtwarzania filmów wytworzony jest przez energię powstałą dzięki rowerom i Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej, czyli bus z systemem fotowoltaiki (wytwarzania prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego) na dachu. Na otwartych warsztatach zorganizowanych przez Komisję Europejską a prowadzonych przez najlepszych lokalnych twórców i edukatorów, dzieci i dorośli będą mieli szansę spędzić czas kreatywnie i dowiedzieć się wiele o tym, jak na co dzień zminimalizować emisję spalin, gazów cieplarnianych i zredukować wytwarzanie śmieci. Pod okiem fantastycznych rękodzielników będzie można nauczyć się wykonywać tacki z wikliny i sznurka recyklingowego, uszyć woreczki na zakupy z resztek tkanin lub zrobić wielorazowe opakowania na żywność, tzw. woskowijki.

Z programem Europejskiego Zielonego Ładu będzie można zapoznać się także dzięki infografikom wyeksponowanym w obiektach specjalnie powstałych z tej okazji na rynku w polskim i Czeskim Cieszynie.

22. Przegląd Filmowy „Kino na Granicy” odbędzie się w dniach 21-26 sierpnia w Cieszynie i Czeskim Cieszynie.
Europejski Zielony Ład / Ekologia na Kinie na Granicy
Organizatorzy Przeglądu Kino na Granicy stale śledzą sytuację epidemiologiczną. Pracują nad tym, by mimo zmieniających się zasad tegoroczne Kino na Granicy przebiegło sprawnie. Stopniowo publikowane będą konkretne informacje o zasadach bezpieczeństwa, na bieżąco dostosowywane do aktualnych zaleceń odpowiednich urzędów. Wszystkie szczegóły na stronie www.kinonagranicy.pl/ i w wydarzeniu na Facebooku: www.facebook.com/events/469668910389840/