• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Festiwal „Garaże”/ II Ogólnopolski Przegląd Kapel Młodego Pokolenia

11:32, 21.08.2019
Festiwal „Garaże”/ II Ogólnopolski Przegląd Kapel Młodego Pokolenia <b>Festiwal „Garaże” jest wydarzeniem promującym młodych wykonawców muzycznych, ukazującym najwartościowsze zjawiska i trendy w polskiej kulturze muzycznej. Idea samego festiwalu oprócz roli popularyzatorskiej i kreowaniu nowych oryginalnych środków ekspresji artystycznej uzdolnionych debiutantów ma dotrzeć i łączyć swym przekazem szerokie oraz zróżnicowane wiekowo grono odbiorców. W ramach festiwalu zostanie przeprowadzony ogólnopolski przegląd zespołów ukazujący możliwie pełne spektrum wartościowych zjawisk i trendów w polskiej kulturze muzycznej.</b><br><br> 30 - 31 sierpnia 2019 r.<br> Teatr Letni im. Heleny Majdaniec w Szczecinie

Festiwal „Garaże” jest wydarzeniem promującym młodych wykonawców muzycznych, ukazującym najwartościowsze zjawiska i trendy w polskiej kulturze muzycznej. Idea samego festiwalu oprócz roli popularyzatorskiej i kreowaniu nowych oryginalnych środków ekspresji artystycznej uzdolnionych debiutantów ma dotrzeć i łączyć swym przekazem szerokie oraz zróżnicowane wiekowo grono odbiorców. W ramach festiwalu zostanie przeprowadzony ogólnopolski przegląd zespołów ukazujący możliwie pełne spektrum wartościowych zjawisk i trendów w polskiej kulturze muzycznej.

30 - 31 sierpnia 2019 r.
Teatr Letni im. Heleny Majdaniec w Szczecinie

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
Do czynnego udziału w przeglądzie zapraszamy zespoły muzyczne oraz artystów w przedziale wiekowym 18-35 lat.

W I etapie wyłonionych zostanie do 10 artystów, wybranych w wyniku ankiety przeprowadzonej na profilu społecznościowym Facebook*.
* organizator zastrzega sobie prawo do przyznania 2 „dzikich kart” zespołom wskazanym przez sponsorów/partnerów Festiwalu;

II etapem będzie przegląd zespołów w ramach Festiwalu „Garaże”, podczas którego wyłonieni w I etapie laureaci zagrają na jednej scenie wspólnie z docenionymi już artystami.

Zwycięzcy którzy zgodnie z głosowaniem kapituły wygrają Festiwal otrzymają odpowiednio nagrody finansowe w wysokości: 3.000 zł – I miejsce, 2.000 zł – II miejsce i 1.000 zł – III miejsce( możliwość wyróżnienia „ dziką kartą”, która będzie przyznana na rok 2020.

Dodatkowa nagrodą jest koncert w Studio S-1 Polskiego Radia Szczecin

Organizator w ramach festiwalu zapewnia uczestnikom zakwaterowanie, zwrot kosztów transportu ( do 500 zł/ zespół) oraz wyżywienie. Festiwal jest wyjątkową i niepowtarzalną okazją dla twórców młodego pokolenia aby zaistnieć na dużej scenie muzycznej.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

W tym roku zgłosiły się 124 zespoły z całej Polski, do I etapu przeglądu zakwalifikowało się 68 zespołów, z czego 10 zwycięskich zespołów zaproszono do Szczecina, gdzie będą mieli możliwość zagrać na 1 scenie z: zespołem Organek, O.S.T.R. , Pawłem Domagałą, Barbarą Wrońską, Antiplanem oraz Tragarzami.