• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Festiwal Teatralny WrzAWA 2013

13:53, 24.06.2013
Festiwal Teatralny WrzAWA 2013 Artystyczne wrzenie w Warszawie! Już 4 lipca 2013 r. na patio budynku PAST-y przy Metrze Świętokrzyska startuje Festiwal Teatralny WrzAWA. Pierwsze wydarzenie w Warszawie, które łączy młodość i historię, teatr i muzykę.

Artystyczne wrzenie w Warszawie! Już 4 lipca 2013 r. na patio budynku PAST-y przy Metrze Świętokrzyska startuje Festiwal Teatralny WrzAWA. Pierwsze wydarzenie w Warszawie, które łączy młodość i historię, teatr i muzykę.

4 lipca 2013 r. na patio budynku PAST-y przy Metrze Świętokrzyska startuje Festiwal Teatralny WrzAWA
4 lipca 2013 r. na patio budynku PAST-y przy Metrze Świętokrzyska startuje Festiwal Teatralny WrzAWA

Podziel się:   Więcej
Do 7 lipca 2013 r. będzie można zobaczyć najlepsze teatry niezależne z całej Polski, wziąć udział w otwartych warsztatach teatralnych na 11 piętrze, koncertach i nocnych dyskusjach w klubie festiwalowym. Wstęp wolny.

Festiwal Teatralny WrzAWA odbywa się pod hasłem wŻYJ CAŁYM SOBĄ! To pierwsza edycja wydarzenia, którego pomysłodawcami są młodzi artyści z warszawskiego Teatru Pijana Sypialnia.

- Nie ma w Warszawie imprezy teatralnej, która proponuje świetne spektakle młodych artystów w samym centrum Warszawy i z tak bogatym programem imprez towarzyszących. To będzie święto młodości i pasji! - mówi Sławek Narloch, dyrektor WrzAWY.

Na wydarzenie zostały zaproszone nieinstytucjonalne teatry z całej Polski. Laureaci tegorocznych festiwali teatralnych na terenie całego kraju. Najlepsi z najlepszych. Spektakle w bardzo różnej stylistyce – od form muzycznych, poetyckich po estradowe monodramy. Wyjątkowa będzie również Rada Artystyczna, która przyzna nagrody. W jej skład wejdą artyści, dziennikarze, aktywiści oraz przedstawiciele fundacji i stowarzyszeń.

Jednym z najważniejszych wydarzeń WrzAWY będzie premiera „Wodewilu Warszawskiego” w wykonaniu pomysłodawców - Teatru Pijana Sypialnia. W widowisku weźmie udział 20 aktorów oraz 7-osobowy zespół muzyczny. Będzie to muzyczna opowieść o współczesnej Warszawie z przedwojennymi szlagierami.

Pierwszego dnia wystąpi również zwycięzca tegorocznej edycji Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu - Kamil Studnicki. To pierwszy koncert Studnickiego w stolicy. Nie zabraknie wydarzeń dla najmłodszych. W godzinach południowych otwarte warsztaty teatralne. Przez cały Festiwal będzie działał Muzyczny Klub Festiwalowy HerbaBerba. To tam po wieczornych prezentacjach spektakli, każdego dnia, odbywać się będą dyskusje z Radą Artystyczną i widzami, a muzyka i kameralne koncerty towarzyszyć będą uczestnikom do późnych godzin nocnych.

Wstęp na wszystkie wydarzenia Festiwalu Teatralnego WrzAWA jest wolny.

Szczegółowy program festiwalu na stronie: www.facebook.com/FestiwalTeatralnyWrzawa.

zobacz również