• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Finał Barokowych Eksploracji przeniesiony do Bielska–Białej

14:30, 22.09.2020
Finał Barokowych Eksploracji przeniesiony do Bielska–Białej <b>W związku z ogłoszeniem żółtej strefy organizatorzy Festiwalu Barokowe Eksploracje zdecydowali o przeniesieniu kolejnego wydarzenia poza region. Finałowy koncert Barokowych Eksploracji 2020 to wydarzenie wyjątkowe, podczas którego wystąpią artyści o światowej renomie Olga Pasiecznik oraz Peter Kooij. Będzie im towarzyszył zespół Baroque Collegium 1685 - Chór i Orkiestra.</b>

W związku z ogłoszeniem żółtej strefy organizatorzy Festiwalu Barokowe Eksploracje zdecydowali o przeniesieniu kolejnego wydarzenia poza region. Finałowy koncert Barokowych Eksploracji 2020 to wydarzenie wyjątkowe, podczas którego wystąpią artyści o światowej renomie Olga Pasiecznik oraz Peter Kooij. Będzie im towarzyszył zespół Baroque Collegium 1685 - Chór i Orkiestra.

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
Muzycy zaprezentują bardzo interesujący repertuar, w programie znajdą się: Chandos Anthem oraz dwie z niemieckich arii G.F.Haendla, ponadto po raz pierwszy w Polsce, Peter Kooij zaprezentuje solową Kantatę G.Ph. Telemanna Der am Ölberg zagende Jesus, na zakończenie zabrzmi grand motet M.R. Delalande - Super flumina Babilonis.

„Wydarzenie było przygotowane od kilku miesięcy, stąd decyzja o jego przeniesieniu, tak aby zwiększyć szansę na jego realizację. Koncert zostanie przeniesiony do kościoła ewangelickiego w Bielsku–Białej, gdzie ksiądz Proboszcz Ks. Krzysztof Cienciała wyraził zainteresowanie przyjęciem naszego projektu i organizacją wydarzenia. Wsparcia organizacyjnego i promocyjnego udziela nam też Arkadiusz Bialic z Fundacji Ars Organi - organizator I edycja festiwalu BachFest w Bielsku Białej i mamy nadzieję, że nasz koncert zapoczątkuje twórczą współpracę z tamtejszym, nowym przedsięwzięciem” - tłumaczy Agnieszka Żarska, dyrektor artystyczna Festiwalu Barokowe Eksploracje oraz Baroque Collegium 1685.

Koncert Haendel/Telemann/Delalande
29.09.2020. godz. 19.00.
Kościół Zbawiciela, Pl. M. Lutra 12, Bielsko-Biała

Program:
Georg Friedrich Haendel
- Chandos Anthem: O praise the Lord HWV 254
- arie: Meine Seele hört in Sehen HWV 207, Süße Stille, sanfte Quelle HWV 205
Georg Philipp Telemann - Der am Ölberg zagende Jesus
Michel Richard Delalande - Super flumina Babilonis S.13

Wykonawcy:

Olga Pasiecznik – sopran
Piotr Olech – alt
Peter Kooij – bas
BAROQUE COLLEGIUM 1685
Chór & Orkiestra
Kierownictwo artystyczne/dyrygent: Agnieszka Żarska
Finał Barokowych Eksploracji przeniesiony do Bielska–Białej
Organizatorem Festiwalu Barokowe Eksploracje jest stowarzyszenie Szczawnicki Chór Kameralny oraz Musica Florea, współorganizatorem: Pieniny SPA Resort i Fundacja Andrzeja Mańkowskiego.
Festiwal dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.
Wsparcie Pieniński Bank Spółdzielczy.
Współpraca promocyjna - Palenica. Grupa Polskie Koleje Linowe S.A.
Partnerzy wydarzenia: Parafia Ewangelicko–Augsburska Bielsko, Fundacja Ars Organi im. B Rutkowskiego.
Dyrektor artystyczny Festiwalu-Agnieszka Żarska.