• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Klasyka muzyki w Lusławicach po królewsku

14:40, 09.07.2019
Klasyka muzyki w Lusławicach po królewsku Już 14 lipca w ramach 7. edycji Festiwalu Emanacje w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach wystąpi Orkiestra Sinfonietta Cracovia pod dyrekcją charyzmatycznego Jurka Dybała.

Już 14 lipca w ramach 7. edycji Festiwalu Emanacje w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach wystąpi Orkiestra Sinfonietta Cracovia pod dyrekcją charyzmatycznego Jurka Dybała.

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
W roli solistów usłyszymy młodych, aczkolwiek niezwykle utytułowanych artystów: Sławomirę Wilgę (skrzypce), Macieja Kułakowskiego (wiolonczela) i Mateusza Krzyżowskiego (fortepian).
W programie klasyczne koncerty instrumentalne, takie jak Koncert fortepianowy D-dur Hob. XVIII:11 Josepha Haydna, Koncert skrzypcowy nr 3 G-dur K 216 Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz Koncert wiolonczelowy D-dur Hob. VIIb:2 Josepha Haydna.

Niedziela, 14 lipca 2019, godz: 19:00
Sala koncertowa Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego
Lusławice


Jazz w Bieczu

Również w niedzielę, w ramach tego samego festiwalu, w częściowo odrestaurowanej Galerii Szpitala św. Ducha w Bieczu - najstarszym zachowanym tego typu obiekcie w Polsce, ufundowanym jeszcze za czasów Królowej Jadwigi, wystąpi Amalia Obrębowska z zespołem.
Amalia jest zdobywczynią nagrody publiczności oraz nagrody specjalnej Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Skrzypcowego im. Zbigniewa Seiferta. Utalentowanej skrzypaczce towarzyszyć będą: na fortepianie Michał Jakubczak, na kontrabasie Piotr Narajowski, na perkusji Michał Szeligowski.

Niedziela, 14 lipca 2019, godz:18:00
Galeria - Szpital św. Ducha
Biecz
Sinfonietta, Fot. Michał Massa Mąsior
Bilety oraz szczegółowe informacje na: penderecki-center.pl/ oraz www.emanacje.pl/#