• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

MAD SHIP – „Flash Years” – premiera płyty i trasa koncertowa.

12:50, 21.02.2020
MAD SHIP – „Flash Years” – premiera płyty i trasa koncertowa. <b>Co łączy Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) z przemówieniem John’a F. Kennedy’ego i greckiego boga Pana z gwiazdą Vega? – Premiera płyty kwartetu Kuby Wójcika – MAD SHIP – <i>Flash Years.</i></b>

Co łączy Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) z przemówieniem John’a F. Kennedy’ego i greckiego boga Pana z gwiazdą Vega? – Premiera płyty kwartetu Kuby Wójcika – MAD SHIP – Flash Years.

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
Zespół zagra premierowy koncert 26 marca w Klubie SPATiF w Warszawie, a w kolejnych dniach w Łodzi, Koninie, Poznaniu i Szczecinie. MAD SHIP to projekt gitarzysty i kompozytora Kuby Wójcika, który dał się poznać słuchaczom i krytykom jako oryginalny twórca muzyki z pogranicza jazzu i awangardy. Zaprosił on do współpracy wyjątkowe osobowości muzycznej sceny: Tomasza Licaka, Grzegorza Tarwida i Krzysztofa Szmańdę. W ten sposób został stworzony kwartet, którego tożsamość wykracza daleko poza gatunkowe podziały i schematy brzmieniowe.

Płyta Flash Years jest niczym zwierciadło, w którym przegląda się świat współczesny. W dziewięciu utworach zespół przedstawia oryginalną narrację, którą charakteryzuje zarówno wolność improwizatorska jak i solidność formy. Muzyka, którą możemy usłyszeć jest żywa, zaskakująca i nieprzewidywalna jak błyskawiczne lata (Flash Years), w których właśnie żyjemy. Jest w niej coś, co przykuwa uwagę słuchacza, który mimo początkowego zadziwienia i niepewności, decyduje się wsiąść na pokład kosmicznej machiny i wyruszyć poza to, co znał i słyszał do tej pory.

Premierowy koncert – 26 marca
Miejsce: Klub SPATiF – Warszawa


Trasa koncertowa:

26.03. – Warszawa – Klub SPATiF
27.03. – Łódź – Ciągoty i Tęsknoty
28.03. – Konin – Galeria CKiS Wieża Ciśnień
29.03. – Poznań – Klub Dragon
30.03. – Szczecin – Piwnica Kany