• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Międzynarodowy Festiwal Teatralny Unity

12:58, 14.08.2019
Międzynarodowy Festiwal Teatralny Unity <b>20 sierpnia miasto Sochaczew stanie się europejską stolicą sztuk performatywnych. Artyści z Polski, Czech, Węgier i Słowacji zaprezentują techniki tańca współczesnego, kontakt improwizacji i teatru fizycznego.</b>

20 sierpnia miasto Sochaczew stanie się europejską stolicą sztuk performatywnych. Artyści z Polski, Czech, Węgier i Słowacji zaprezentują techniki tańca współczesnego, kontakt improwizacji i teatru fizycznego.

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
Festiwal skupia performerów z krajów wyszehradzkich, podczas trwających w ramach Festiwalu Międzynarodowych Laboratoriów Ruchu i Tańca. Dawid Żakowski, Dyrektor Artystyczny Festiwalu mówi: „Każdy z prowadzących warsztaty ma swoją autorską metodę kształcenia i pracy z ciałem. Tematem dla ich pracy będzie rzeka płynąca przez miasto oraz ta wewnętrzna”.

Program Festiwalu przewiduje aż 4 premiery:
- spektakl dla dzieci „Jumika” ze Słowacji w reż. Kat Rampackovej,
- spektakle teatru tańca "2 brown to be Polish" i "Cappucino" duetu choreograficznego Eweliny Sobieraj i Magdaleny Wójcik
- oraz "Hamlet no more" w reżyserii Dawida Żakowskiego.

Pojawi się też instalacja performatywna "Black SQR" kolektywu Sztuka Nowa odnosząca się do obrazu „Czarny kwadrat na białym tle” Kazimierza Malewicza.
Festiwal Unity podsumuje spektakl finałowy Międzynarodowych Laboratoriów pt. „River Show” – 30.08. g.20:00.

Projekt organizują Stowarzyszenie Sztuka Nowa, Sochaczewskie Centrum Kultury.

Projekt współfinansowany przez Urząd Gminy Sochaczew i Fundusz Wyszehradzki w ramach projektu „Change /project”