• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Niezwykła wystawa w Zabrzu!

16:58, 04.11.2014
Niezwykła wystawa w Zabrzu! „ROMARISING - bohaterowie kampanii społecznej w obiektywie Chada Evansa Wayatta” to wystawa w ramach kampanii społecznej „Jedni z wielu”, której celem jest zmiana nastawienia Polaków do mniejszości romskiej.

„ROMARISING - bohaterowie kampanii społecznej w obiektywie Chada Evansa Wayatta” to wystawa w ramach kampanii społecznej „Jedni z wielu”, której celem jest zmiana nastawienia Polaków do mniejszości romskiej.

Fot. mat. prasowe
Fot. mat. prasowe

Podziel się:   Więcej
Przez 40 dni tandem złożony z fotografa i skarbnika Fundacji Prom przejechał ponad 8000 km, odwiedzając 37 miast i miasteczek. Chad Evans Wyatt wykonał prawie 7000 zdjęć, z których podczas wielu godzin żmudnej pracy przed monitorem komputera wybrał 60 najlepszych. Obrazy te, połączone z dwudziestoma pracami wykonanymi w 2010 roku, składają się na pełną polską edycję ROMARISING. Pokazuje ona Romów, którzy osiągnęli sukces społeczny i zawodowy, żyją i pracują obok nas w pełni akceptowani przez społeczeństwo. Są to artyści, muzycy, malarze, rzeźbiarze, urzędnicy i nauczyciele, a także pracownicy naukowi uczelni, pielęgniarka, górnik, czy przedsiębiorcy.

Romowie w Polsce to mniejszość społeczna, napotykająca problemy związane z integracją. Postrzegana przez innych obywateli przez pryzmat stereotypów, uprzedzeń i strachu. Kampania społeczna „Jedni z wielu” realizowana jest, aby zmienić negatywne postawy i umożliwić Romom z województw: opolskiego, śląskiego i małopolskiego pełną integrację społeczną, rozwój zawodowy i harmonijne współżycie ze społecznością lokalną.

„ROMARISING - bohaterowie kampanii społecznej w obiektywie Chada Evansa Wayatta”

Miejski Ośrodek Kultury
ul. 3 Maja 91a, 41-800 Zabrze
Wernisaż: 24.11.2014, poniedziałek, godz. 17:00
Wystawa czynna: od 24.11.2014 do 19.12.2014

Wstęp wolny.

www.jednizwielu.pl

www.mok.art.pl

zobacz również