• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

PAWEŁ PUDŁO - MISSA BREVIS

12:48, 21.05.2019
PAWEŁ PUDŁO - MISSA BREVIS <b>Kościół Pokoju w Świdnicy, wyjątkowy zabytek Dolnego Śląska już<br> 26 maja 2019 r., o godzinie 19.00 wypełni się nowatorską muzyką Pawła Pudło.<br> MISSA BREVIS - czyli krótka msza - zabrzmi w wykonaniu 11 muzyków z całej Europy.</b>

Kościół Pokoju w Świdnicy, wyjątkowy zabytek Dolnego Śląska już
26 maja 2019 r., o godzinie 19.00 wypełni się nowatorską muzyką Pawła Pudło.
MISSA BREVIS - czyli krótka msza - zabrzmi w wykonaniu 11 muzyków z całej Europy.

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
Paweł Pudło jest autorem wielkich form orkiestrowo-chóralnych, muzyki do filmów, a także producentem muzycznym i reżyserem. Ma na swoim koncie między innymi muzykę na mistrzostwa Europy w piłce nożnej Euro 2012, monumentalną kompozycję „Welcome to Poland and Ukraine”.

MISSA BREVIS została skomponowana w ramach ministerialnego programu Zamówienia Kompozytorskie specjalnie dla Kościoła Pokoju w Świdnicy, w którym znajduje się dwoje organów, symfoniczne organy Schlaga oraz barokowe organy ołtarzowe.

Wykonawcami utworu będą świdniccy organiści Zuzanna i Maciej Batorowie oraz : Dominika Zamara, sopran z Wenecji, Magdalena Cornelius, mezzosopran z Hamburga, waltorniści z Wałbrzycha Anna i Grzegorz Mondry, flecistka ze Świdnicy Sylwia Waindok i kwartet smyczkowy w składzie: Marcin Ostrowski, Adam Ługowski, Marlena Grodzicka-Myślak i Jakub Myślak.

Kompozycja to spotkanie tradycji z nowoczesnością - tradycyjna forma sakralna w nowoczesnym wydaniu młodego kompozytora.

Na koncert zapraszają: Fundacja Dobrej Muzyki, parafia Ewangelicko-Augsburska w Świdnicy, Miasto Świdnica i firma scenograficzna Pracownia Kreativa.

Wstęp na koncert jest wolny.

ŚWIDNICA,
Kościół Pokoju, Plac Pokoju 6
26 maja 2019 r., godz. 19.00