• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Project Room 2021/2022

14:20, 13.07.2021
Project Room 2021/2022 <b>Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza młodych twórców do wzięcia udziału w otwartym naborze do cyklu wystaw <br>Project Room. To szansa na indywidualną wystawę w jednej z najważniejszych instytucji sztuki współczesnej w Polsce oraz wygranie dwóch nagród w wysokości 20 000 zł netto każda.<br> Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 lipca 2021.</b>

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza młodych twórców do wzięcia udziału w otwartym naborze do cyklu wystaw
Project Room. To szansa na indywidualną wystawę w jednej z najważniejszych instytucji sztuki współczesnej w Polsce oraz wygranie dwóch nagród w wysokości 20 000 zł netto każda.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 lipca 2021.

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
To już dziesiąta edycja programu wsparcia młodych twórców, w którego ramach otrzymują oni możliwość zrealizowania indywidualnej wystawy w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Do tej pory twórcy zapraszani do zrealizowania wystawy wskazywani byli przez grono kuratorów, dyrektorów instytucji artystycznych i profesorów akademii sztuk pięknych z całej Polski. Od 2021 roku do udziału w projekcie może aplikować każdy, kto ukończył wyższe studia artystyczne lub jest w ich trakcie oraz ma mniej niż 40 lat. Aby wziąć udział, należy przed 31 lipca 2021 przesłać życiorys artystyczny, portfolio i projekt autorskiej wystawy w przestrzeni Project Room na adres https://u-jazdowski.pl.

Spośród spełniających wymogi formalne zgłoszeń jury wybierze sześć osób, które otrzymają możliwość zrealizowania indywidualnej wystawy w 2021 lub 2022 roku. Po zakończeniu wszystkich prezentacji jury wybierze najciekawszą ekspozycję i nagrodzi ją dodatkową nagrodą w wysokości 20 000 zł netto. Po raz pierwszy swoją ulubioną wystawę będzie mogła wybrać także publiczność – autorka lub autor najlepiej ocenionego przez widzów projektu otrzyma 20 000 zł netto.

Szczegóły dotyczące aplikowania zawarte są w regulaminie dostępnym na stronie https://u-jazdowski.pl.

Organizator
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Cykl wystaw finansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Partnerzy medialni
Aktivist!, Contemporary Lynx, Radio Kampus, TVP Kultura