• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Światowe Kino w Olsztynie. 7 edycja WAMA Film Festival

14:29, 24.09.2020
Światowe Kino w Olsztynie. 7 edycja WAMA Film Festival <b>Filmy nagradzane na Berlinale, w Wenecji i Karlowych Warach. Konkurs filmów krótkometrażowych polskich twórców i międzynarodowe warsztaty filmowe, to tylko część programu 7. edycji WAMA Film Festival.</b> <br>

Filmy nagradzane na Berlinale, w Wenecji i Karlowych Warach. Konkurs filmów krótkometrażowych polskich twórców i międzynarodowe warsztaty filmowe, to tylko część programu 7. edycji WAMA Film Festival.

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
WAMA Film Festival jest od siedmiu lat największym wydarzeniem filmowym na Warmii i Mazurach. Hasłem tegorocznej edycji jest ŚWIADOMOŚĆ.
- W tym roku postawiliśmy na filmy o różnicach kulturowych, które czynią świat miejscem bardziej różnorodnym, skomplikowanym i fascynującym, z równym powodzeniem służąc za inspirację komediom i dramatom – mówi Piotr Czerkawski, programer festiwalu.

W konkursie koprodukcji międzynarodowych wśród dziewięciu tytułów zostaną pokazane m.in. zdobywca Złotego Niedźwiedzia na Berlinale „Zło nie istnieje” Mohammeda Rasoulofa, „Nadzieja” ze Stellanem Skarskardem, czy laureat Karlowych Warów „Ojciec”, który porusza temat rozliczeń z przeszłością w Bułgarii 30 lat po upadku komunizmu.

Konkurs filmów krótkich to 16 filmów polskich młodych twórców wybranych spośród blisko stu zgłoszeń. Program uzupełni pokaz specjalny filmu dokumentalnego „Odbudować paradise” debata o Europejskim Zielonym Ładzie i konkurs plastyczny
dla młodzieży.
Młodzi profesjonaliści wezmą udział w panelach i warsztatach INTERFILMLAB 3.0 i SCAN 2020.

Festiwal odbędzie się w dniach 6-10 października w Olsztynie.
7 edycja WAMA Film Festival
Profil na Facebook: https://www.facebook.com/wamafestival/

Strona internetowa: https://wamafestival.pl/