• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

V Festiwal Oper Barokowych „Dramma per Musica”

16:04, 22.08.2019
V Festiwal Oper Barokowych „Dramma per Musica” <b>Ruszyła przedsprzedaż biletów na warszawski V Festiwal Oper Barokowych „Dramma per Musica”. To jedno z najważniejszych wydarzeń operowych w Polsce, jedyne poświęcone w całości operze barokowej.<br> Od 6 do 22 września będzie można zobaczyć w Warszawie sześć spektakli operowych, cztery koncerty kameralne i dwa oratoria, wszystko to w wykonaniu blisko 150 znakomitych polskich artystów, w tym jednej z najlepszych orkiestr barokowych w kraju – Royal Baroque Ensemble.</b>

Ruszyła przedsprzedaż biletów na warszawski V Festiwal Oper Barokowych „Dramma per Musica”. To jedno z najważniejszych wydarzeń operowych w Polsce, jedyne poświęcone w całości operze barokowej.
Od 6 do 22 września będzie można zobaczyć w Warszawie sześć spektakli operowych, cztery koncerty kameralne i dwa oratoria, wszystko to w wykonaniu blisko 150 znakomitych polskich artystów, w tym jednej z najlepszych orkiestr barokowych w kraju – Royal Baroque Ensemble.

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
Tegoroczną premierą będzie „Aci, Galatea e Polifemo” Haendla. Reżyserująca to przedstawienie Bożena Bujnicka przeniesie starożytny mit o zakochanej nimfie i okrutnym cyklopie do przeciętnej współczesnej polskiej szkoły (14 i 15 września), pragnąc nawiązać do ważnych problemów dzisiejszej młodzieży. Zabrzmi też opera, od której zaczęła się historia Festiwalu – „Agrippina”, pełna energii i intryg historia matki rzymskiego cesarza Nerona, ponownie w reżyserii Natalii Kozłowskiej, pod muzycznym kierownictwem Lilianny Stawarz i z Anną Radziejewską w roli tytułowej
(6 i 7 września). Wreszcie na koniec trzeci haendlowski tytuł – wznowienie ubiegłorocznej „Alciny” w reżyserii Jacka Tyskiego i w niezmienionej obsadzie, a zatem z Olgą Pasiecznik w roli tytułowej, ze świetnymi tancerzami i multimedialną scenografią Sylwestra Łuczaka (20 i 21 września). Wszystkie spektakle tegorocznego Festiwalu odbędą się w specjalnie przystosowanych postindustrialnych wnętrzach Małej Warszawy, stanowiących architektoniczny kontrapunkt dla kunsztownej barokowej muzyki.

Na cztery koncerty kameralne będzie można przyjść do Sali Wielkiej Zamku Królewskiego. 8 września zabrzmi „Muzyka dworu polskiego” – dzieła J.A. Hassego, D. Scarlattiego, T. Meruli, M. Scacchiego i F. Cacciniw wykonaniu trzech młodych polskich zespołów muzyki dawnej. 11 września czeka nas pojedynek dwóch kontratenorów – Michała Sławeckiego i Rafała Tomkiewicza – w „Duello per voce e strumento”, z łódzkim Altberg Ensemblew tle. Gwiazdą kolejnego z koncertów (13 września) będzie bas-baryton Artur Janda, zaś 22 września, na zakończenie Festiwalu, w koncercie „Jedwab i porcelana” wystąpią dwie zaprzyjaźnione z warszawskim imuzykami chińskie sopranistki – Liu Yang i Li Ge.

Wielkim wydarzeniem będą dwa wspaniałe oratoria, oba w eleganckim wnętrzu niedawno odnowionego kościoła luterańskiego Św. Trójcy. 10 września usłyszymy „Saula” Georga Friedricha Haendla w wykonaniu polsko-czeskiej formacji Baroque Collegium 1685 i międzynarodowego grona śpiewaków z Peterem Kooijem na czele.
19 września po raz pierwszy w Polsce zabrzmi „San Giovanni Battista” Alessandro Stradelli. Orkiestrą Gradus ad Parnassum pokieruje najwybitniejszy znawca twórczości tego kompozytora, włoski dyrygent Andrea de Carlo.

Jak co roku festiwal odbywa się dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz miasta stołecznego Warszawy, do których tym razem dołączyło Województwo Małopolskie, zaś wśród patronów medialnych znalazły się onet.pl, TVP Kultura, TVP3 Warszawa, radiowa Dwójka, Radio dla Ciebie i ams.
V Festiwal Oper Barokowych „Dramma per Musica”
Więcej szczegółów na temat programu Festiwalu można znaleźć na stronie internetowej drammapermusica.pl/
Bilety na spektakle i koncerty (na oratorium „San Giovanni Battista” wstęp wolny) można już kupić w serwisie www.bilety24.pl. Warto się spieszyć!