• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Warszawskie Targi Książki z węgierską iskrą!

16:51, 18.05.2016
Warszawskie Targi Książki z węgierską iskrą! Gościem Honorowym 7. edycji Warszawskich Targów Książki są Węgry. Już od 19 do 22 maja 2016 r. będzie można zetknąć się ze wspaniałą węgierską literaturą oraz poznać bogatą kulturę tego kraju.

Gościem Honorowym 7. edycji Warszawskich Targów Książki są Węgry. Już od 19 do 22 maja 2016 r. będzie można zetknąć się ze wspaniałą węgierską literaturą oraz poznać bogatą kulturę tego kraju.

img
img

Podziel się:   Więcej
Podczas Tragów, polscy czytelnicy będą mieli możliwość wyboru spośród niespotykanej dotychczas liczby węgierskich pozycji. Czeka na nich ponad 7000 stron znakomitej węgierskiej twórczości literackiej. Na stoisku węgierskim nie tylko będzie można kupić książki, ale również poznać ich twórców. Nie zabraknie również wydarzeń dla najmłodszych, jak zajęcia muzyczne prowadzone autorską metodą Zoltána Kodálya. Specjalnie dla pasjonatów gotowania odbędzie się spotkanie z najsłynniejszą węgierską blogerką kulinarną Zsófią Mautner. Z wybranymi autorami można spotkać się również poza terenem targów, w trakcie wieczornych wydarzeń towarzyszących. Zapraszamy m.in. na spotkanie pt.: „Żydzi, Węgrzy, Europejczycy: klasycy i współcześni” w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz wieczór autorów współczesnych pt. „Centra i peryferie” w Warszawskim MiTo art.café.books. Pan Prezydent Węgier János Áder objął swoim patronatem tegoroczną edycję Warszawskich Targów Książki.

Gala inaugurująca Rok Kultury Węgierskiej w Polsce

19 maja 2016 r. w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, odbędzie się Wieczór Wystawców 7. Warszawskich Targów Książki i uroczysta Gala inaugurującą Rok Kultury Węgierskiej w Polsce.

Już w najbliższy czwartek wieczorem, spotkają się wystawcy 7. Warszawskich Targów Książki. Wydarzeniu będzie towarzyszyć uroczysta Gala inaugurującą Rok Kultury Węgierskiej w Polsce. Podczas ceremonii odbędzie się spektakl słowno-muzyczny w reżyserii Csaby Káela, dyrektora naczelnego Pałacu Sztuki w Budapeszcie. W czasie spektaklu zobaczymy: kwartet muzyczny Accord Quartett, produkcję słynnego na całym świecie Baletu Tańca Współczesnego z Győr, improwizację na cymbały w wykonaniu Miklósa Lukácsa, program zespołu FolkEmbassy ze wspaniałą węgierską wokalistką Szilvią Bognár oraz węgiersko-polskie dialogi muzyczne w wykonaniu Jánosa Balázsa, Wojciecha Waleczka, Jánosa Ávéda i formacji Stryjo. Ponadto podczas wieczoru odbędzie się wręczenie Nagrody Fundacji Kultury Polskiej za promocję polskiej książki w świecie. Gala będzie transmitowana przez TVP Kultura i MTV Diuna.

zobacz również