• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Wielokulturowe spojrzenie na Europę – finał międzynarodowego projektu Strefy WolnoSłowej

12:26, 15.01.2015
Wielokulturowe spojrzenie na Europę – finał międzynarodowego projektu Strefy WolnoSłowej W Warszawie rusza finał trwającego ponad rok międzynarodowego projektu "The City Ghettos of Today" fundacji Strefa WolnoSłowa. Od 16 do 24 stycznia artyści z Włoch, Finlandii, Francji i Polski poprowadzą wielokulturowe warsztaty twórcze z udziałem Polaków, migrantów, uchodźców mieszkających w Warszawie. Zakończeniem pracy warsztatowej będzie performance "Wyspa Europa" prezentowany 24 stycznia w Państwowym Muzeum Etnograficznym. W środę 21 stycznia o odbędzie się wernisaż multimedialnej instalacji składającej się z materiałów audio i wideo nagranych w Paryżu, Warszawie, Helsinkach, Mediolanie, Berlinie oraz w Bolonii.

W Warszawie rusza finał trwającego ponad rok międzynarodowego projektu "The City Ghettos of Today" fundacji Strefa WolnoSłowa. Od 16 do 24 stycznia artyści z Włoch, Finlandii, Francji i Polski poprowadzą wielokulturowe warsztaty twórcze z udziałem Polaków, migrantów, uchodźców mieszkających w Warszawie. Zakończeniem pracy warsztatowej będzie performance "Wyspa Europa" prezentowany 24 stycznia w Państwowym Muzeum Etnograficznym. W środę 21 stycznia o odbędzie się wernisaż multimedialnej instalacji składającej się z materiałów audio i wideo nagranych w Paryżu, Warszawie, Helsinkach, Mediolanie, Berlinie oraz w Bolonii.

Fot. mat. prasowe
Fot. mat. prasowe

Podziel się:   Więcej
Warszawska część projektu "The City Ghettos of Today" jest podsumowaniem ponad rocznych działań, które miały miejsce we Francji, w Polsce, we Włoszech i w Finlandii. W Państwowym Muzeum Etnograficznym odbędą się warsztaty teatralne, muzyczne, dźwiękowe i wideo przeznaczone dla migrantów, uchodźców zamieszkałych w stolicy, dla Polaków oraz dla gości zagranicznych - do Polski przyjadą artyści, badacze lokalni, koordynatorzy oraz uczestnicy ze wszystkich miast biorących udział w inicjatywie. Uczestnicy spotkań twórczych w Państwowym Muzeum Etnograficznym wezmą udział w artystycznym przetwarzaniu materiałów i wywiadów dotyczących migrantów i uchodźców w miastach Europy. Praca w grupach wielokulturowych stworzy przestrzeń do refleksji nad obecnością mniejszości migranckich na starym kontynencie oraz do zastanowienia się nad podejściem obywateli Unii Europejskiej do nowo przybyłych z Afryki, Azji, Bliskiego i Dalekiego Wschodu. "The City Ghettos of Today" poprzez użycie języka teatru i sztuki stara się pokazać rzeczywistość, z jaką konfrontują się przedstawiciele mniejszości narodowych, którzy z różnych przyczyn musieli opuścić ojczyznę oraz trudności prawno-administracyjne, które stanęły na ich drodze po przybyciu do „otwartych” państw i społeczeństw UE.

Zebrane w ciągu roku biografie i historie ludzi pochodzących z Konga, Erytrei, Sierra Leone, Somalii, Ukrainy, Wietnamu, Palestyny lub przemieszczających się z kraju do kraju, nagrane piosenki, wywiady i krótkie formy filmowe staną się inspiracją do pracy warsztatowej na performancem „Wyspa Europa” oraz zostaną włączone do interaktywnej instalacji, której wernisaż odbędzie się 21 stycznia o godz.20.00 w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Instalację można będzie oglądać od 22 do 23 stycznia w godzinach 11.00-.18.00. Performance "Wyspa Europa" odbędzie się 24 stycznia o godzinie 18.00 i 21.00 w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny, aby otrzymać bezpłatną wejściówkę należy napisać emaila na adres: w.chinowska@strefawolnoslowa.pl

www.strefawolnoslowa.pl