• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Wiki Lubi Zabytki - konkurs fotograficzny

09:46, 20.08.2019
Wiki Lubi Zabytki - konkurs fotograficzny <b>Największy konkurs fotograficzny świata powraca do Polski.<br> Już w dniach 1-30 września będzie można przesyłać zdjęcia, które zbudują największy zbiór fotografii prezentujący polskie dziedzictwo materialne.</b>

Największy konkurs fotograficzny świata powraca do Polski.
Już w dniach 1-30 września będzie można przesyłać zdjęcia, które zbudują największy zbiór fotografii prezentujący polskie dziedzictwo materialne.

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
Wiki Lubi Zabytki to konkurs, którego celem jest sfotografowanie jak największej liczby polskich zabytków. Pomysł na konkurs narodził się w roku 2010 w Holandii. Rok później w rywalizacji o nagrody uczestniczyło już 5,5 tys. fotografów z 18 państw europejskich (w tym z Polski), którzy przesłali łącznie ponad 168 tys. zdjęć. Dzięki temu międzynarodowy konkurs Wiki Loves Monuments 2011 trafił do Księgi Rekordów Guinnessa w kategorii „Największy Konkurs Fotograficzny”.

W polskiej edycji konkursu, noszącej nazwę Wiki Lubi Zabytki, w 2012 wzięło udział 679 uczestników, którzy załadowali do Wikimedia Commons ponad 51 tys. zdjęć polskich zabytków.

Tegoroczna edycja konkursu odbędzie się w dniach 1-30 września 2019. Przez cały miesiąc będzie można ładować zdjęcia na stronę Wikimedia Commons, która jest największym zbiorem wolnych plików multimedialnych w sieci. Szczególnie cenne są zdjęcia zabytków mniej znanych, których zdjęć w internecie jest niewiele lub są niewystarczające jakościowo.

Udział w konkursie jest bezpłatny.
Na zwycięzców czekać będą nagrody w postaci voucherów na sprzęt fotograficzny.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Wikimedia Polska.
Wrocław - Most Grunwaldzki, autor - Jar.ciurus, CC BY-SA 3.0
Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie internetowej   http://wikizabytki.pl/