• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Wirtualne Laboratoria Tańca – taniec w cyfrowym świecie

11:45, 11.08.2020
Wirtualne Laboratoria Tańca – taniec w cyfrowym świecie <b>Z początkiem sierpnia rozpoczął się edukacyjno–artystyczny projekt Fundacji Rozwoju Sztuki Tańca w Białymstoku – Wirtualne Laboratoria Tańca dedykowany tancerzom i choreografom związanym z tańcem współczesnym z całej Polski. </b>

Z początkiem sierpnia rozpoczął się edukacyjno–artystyczny projekt Fundacji Rozwoju Sztuki Tańca w Białymstoku – Wirtualne Laboratoria Tańca dedykowany tancerzom i choreografom związanym z tańcem współczesnym z całej Polski.

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
Projekt jest głęboką eksploracją procesu twórczego - prezentuje spektakle choreografów różnych pokoleń, daje wgląd w twórcze ścieżki ich powstawania, pozwala odbiorcom spotkać się z autorami i z nimi podjąć się nowych zadań w ramach warsztatów koncepcyjnych. A ich efektem będą realizowane mini prezentacje filmowe. A wszystko to za pomocą narzędzi internetowych, dzięki którym możliwe jest spotkanie i współpraca z uczestnikami z całej Polski. Wirtualne Laboratoria Tańca to edukacja, która ubogaca umiejętności taneczne, choreograficzne oraz kompetencje cyfrowe jej uczestników.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci. Udział w projekcie jest bezpłatny. Na warsztaty koncepcyjne obowiązują zapisy, za pomocą strony www projektu: laboratoriatanca.pl

Projekt zakłada realizację działań w ramach trzech „stref”.
„Strefę prezentacji”, podczas której publiczności w sieci przedstawionych zostanie 5 spektakli tanecznych, wraz z ich analizą twórczą podczas spotkań i webinariów.
„Strefę warsztatów” – czyli cykl bezpłatnych laboratoriów i sesji coachingowych z choreografami – twórcami prezentowanych spektakli. Efektem realizowanych w kameralnych grupach laboratoriów będą krótkie formy filmowe.
Ostatnia, czyli „strefa wsparcia” – to materiały stworzone na potrzeby i podczas projektu, które wspomagają twórców tańca w rozwoju ich umiejętności, przy wykorzystaniu narzędzi internetowych.

Choreografowie pierwszej edycji Wirtualnych Laboratoriów Tańca, którzy zaprezentują spektakle oraz poprowadzą laboratoria to: Iwona Olszowska ze spektaklem „Adam i Elf”, Karolina Garbacik z „Fragment/ Akcja”, Eryk Makohon z produkcją „TAKARAZUKA CAMP” Krakowskiego Teatru Tańca, Eliza Kindziuk ze spektakle „The Room” oraz Małgorzata Mielech z produkcją „FearLess”.

GDZIE: online
Wirtualne Laboratoria Tańca – taniec w cyfrowym świecie
Zapisy na laboratoria oraz więcej informacji o projekcie na stroniehttp://laboratoriatanca.pl/
Facebookwww.facebook.com/fundacjarozwojusztukitanca
Instagramwww.instagram.com/fundacjarozwojusztukitanca/