• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Wystawa w Project Roomie w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

14:05, 24.09.2020
Wystawa w Project Roomie w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski <b>Piotr Bruch <i>„ŻER” <br> Żałosna egzystencja robaka</i><br> 01/10/2020–08/11/2020</b><br><br> Kuratorka: Daria Grabowska<br> Koordynatorka: Anka Kobierska

Piotr Bruch „ŻER”
Żałosna egzystencja robaka

01/10/2020–08/11/2020


Kuratorka: Daria Grabowska
Koordynatorka: Anka Kobierska

obrazek1
obrazek1

Podziel się:   Więcej
Jakie brzmienie ma proces rozkładu?

Czy można usłyszeć gnicie?

Czy pasożytujący grzyb może całkowicie przejąć kontrolę nad ofiarą, jednocześnie jej
nie zabijając?

Piotr Bruch przedstawia świat, w którym to, co dotychczas było mikro, teraz jest makro, a perwersja łączy się z zepsuciem. Wizualno-dźwiękowa instalacja artysty zawłaszcza przestrzeń Project Roomu w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski niczym pasożyt żerujący na swoim żywicielu.

Project Room to miejsce prezentacji prac młodych polskich artystów. Wszystkie wystawy przygotowywane są specjalnie dla tej przestrzeni i mają charakter premierowy. W tym sezonie zaprezentowane zostały już wystawy Kornelii Dzikowskiej, Jana Baszaka oraz Adeliny Cimochowicz, a do końca cyklu będzie można zobaczyć jeszcze prace Sebastiana Sebulca i Marka Wodzisławskiego.

Piotr Bruch (ur. 1993) ukończył Akademię Sztuki w Szczecinie jako magister ze specjalnością film eksperymentalny na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów w 2019 roku. W swojej twórczości używa dźwięku i obrazu ruchomego. Produkuje filmy animowane w tradycyjnych technikach rysunkowych. Wykorzystując doświadczenia animatora, tworzy też obiekty i instalacje audio, a także muzykę eksperymentalną. Od 2019 jest asystentem dr. Adama Witkowskiego w Pracowni dźwięku i obrazu w Zakładzie Filmu Eksperymentalnego macierzystej uczelni.

Organizator: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
Instytucja finansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Partnerzy medialni: AMS, Aktivist!, Dwójka, Notes na 6 tygodni, TVP Kultura