• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

XVI Festiwal Poezji dla Dzieci Wierszowisko

10:41, 15.02.2016
XVI Festiwal Poezji dla Dzieci Wierszowisko 13 marca 2016 w Holandii odbędzie się XVI Festiwal Poezji dla Dzieci Wierszowisko. Konkurs Wierszowisko to największe wydarzenie dla dzieci uczących się w polskich szkołach społecznych w Holandii.

13 marca 2016 w Holandii odbędzie się XVI Festiwal Poezji dla Dzieci Wierszowisko. Konkurs Wierszowisko to największe wydarzenie dla dzieci uczących się w polskich szkołach społecznych w Holandii.

img
img

Podziel się:   Więcej
Od 2000 roku w Holandii organizowany jest co roku Festiwal Poezji dla Dzieci Wierszowisko. Udział w nim biorą uczniowie polonijnych szkół społecznych zrzeszonych w Forum Polskich Szkół w Holandii. Forum jest również organizatorem tego wydarzenia. Do udziału w tegorocznej edycji zaproszonych zostało prawie 700 uczniów z 17 szkół. Na scenie w teatrze w Wijchen zaprezentuje się indywidualnie ponad 100 uczestników z całego kraju. Grupowo zaprezentuje się 7 szkół.

Celem Festiwalu jest podniesienie prestiżu języka polskiego oraz zwiększenie atrakcyjności polonijnych szkół. Coroczne spotkania zachęcają dzieci i ich rodziców do obcowania z polską poezją oraz zapewniają integrację środowiska oświatowego.

Patronat nad Wierszowiskiem 2016 objęły TVP Kultura, Magazyn dla dzieci „Świerszczyk”, Ambasada Polska w Hadze oraz media polonijne z Holandii. Jurorami konkursu są przedstawiciele organizacji polonijnych z Niderlandów, a przewodniczącym jury będzie gość z Polski pan senator Jerzy Fedorowicz.

Wierszowisko 2016
13 marca 2016
Godz. 11.30 – 17.00

Teatr 't Mozaïk
Campuslaan 6
6602 HX Wijchen

Holandia

zobacz również