• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Hala Odlotów - Dlaczego w Polsce nie widać nic poza reklamami?

14:40, 22.04.2015
Hala Odlotów - Dlaczego w Polsce nie widać nic poza reklamami? W najbliższym odcinku Katarzyna Janowska i Max Cegielski wraz z gośćmi będą się zastanawiać dlaczego Polska przez ostatnie lata zniknęła pod tysiącami reklam, szyldów i afiszy, przeważnie brzydkich i szpecących krajobraz, architekturę.

W najbliższym odcinku Katarzyna Janowska i Max Cegielski wraz z gośćmi będą się zastanawiać dlaczego Polska przez ostatnie lata zniknęła pod tysiącami reklam, szyldów i afiszy, przeważnie brzydkich i szpecących krajobraz, architekturę.

Katarzyna Janowska, Max Cegielski i ich goście dyskutują o tym, czy reklamy muszą szpecić polski krajobraz (fot. Tomasz Urbanek/EAST NEWS).
Katarzyna Janowska, Max Cegielski i ich goście dyskutują o tym, czy reklamy muszą szpecić polski krajobraz (fot. Tomasz Urbanek/EAST NEWS).

Podziel się:   Więcej
Czy przygotowywana w Sejmie ustawa krajobrazowa ma szansę coś zmienić i wreszcie spod wielkoformatowych reklam, płacht i billboardów dostrzeżemy piękno krajobrazu i architektury? O tym właśnie prowadzący Katarzyna Janowska i Max Cegielski będą rozmawiać z zaproszonymi do studia gośćmi: Beatą Chomątowską - pisarką i publicystką, autorką znakomitych książek o polskiej architekturze, Aleksandrą Stępień - prezeską stowarzyszenia Miasto Moje A W Nim, Andrzejem Pągowskim - grafikiem i plakacistą, projektującym również reklamy, Lechem Kaczoniem - prezesem Izby Gospodarczej Reklamy Zewnętrznej, Wojciechem Wagnerem - naczelnikiem warszawskiego Wydziału Estetyki Przestrzeni Publicznej oraz Julitą Wójcik - artystką, rzeźbiarką i performerką. Na kanapach Max Cegielski porozmawia z Markiem Bieńczykiem - laureatem nagrody Nike, eseistą, tłumaczem, koneserem wina i sportu, na temat jego nowej książki „Jabłko Olgi, stopy Dawida”.

Hala Odlotów poleca książki: Marka Bieńczyka „Jabłko Olgi, stopy Dawida” (Wielka Litera), Beaty Chomątowskiej „Lachert i Szanajca. Architekci awangardy” (Czarne) oraz „Stacja Muranów” (Czarne).

Program powstał w koprodukcji z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

Emisja 23 kwietnia, godz. 20:20 i 23:40, powtórka 26 kwietnia, godz. 15:15, TVP Kultura