• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Informacje Kulturalne

12:00, 24.02.2014
Informacje Kulturalne Przegląd najważniejszych informacji kulturalnych. Program opisuje tło wydarzeń i wyjaśnia problemy dotyczące ludzi kultury i szerzej - całego sektora kultury.

Przegląd najważniejszych informacji kulturalnych. Program opisuje tło wydarzeń i wyjaśnia problemy dotyczące ludzi kultury i szerzej - całego sektora kultury.

Najnowsze i najciekawsze informacje kulturalne (fot. mat. prasowe).
Najnowsze i najciekawsze informacje kulturalne (fot. mat. prasowe).

Podziel się:   Więcej
Przeciętny Polak w Afryce nie zapuszcza się dalej niż do Egiptu, Tunezji czy Maroka. Prawie nikt nie potrafi poprawnie wskazać na mapie Senegalu, Ghambii czy Etipopii. Już od dekady festiwal Afrykamera daje Polakom unikatową możliwość spojrzenia na Afrykę z innych perspektyw, przede wszystkim oczami jej mieszkańców - wystartowała jej jubileuszowa 10. edycja.

Jak wspierać sztukę współczesną? Odpowiedź w „Czarnej księdze polskich artystów”. Publikacja przygotowana przez aktywistów skupionych wokół Obywatelskiego Forum Sztuki Współczesnej prezentuje zarówno teoretyczne i całkiem konkretne recepty na bolączki artystów

Każdego roku w kwietniu TVP Kultura obchodzi urodziny przyznając jednocześnie Gwarancje Kultury. To nagrody przyznawane najbardziej wyrazistym osobowością ubiegłego sezon. Wielka gala w najbliższą sobotę, a dziś w Informacjach Kulturalnych kilka słów o Supergwarancjach, czyli jednej z kategorii Gwarancji Kultury.

Ona była aktorką. On – reżyserem. Razem tworzyli przez trzy dekady. Jeździli po świecie z happeningami i spektaklami. I choć za granicą miewali wspólne wystawy, w Polsce ich prace pokazywane są razem po raz pierwszy. W Cricotece otwarto długo wyczekiwaną wystawę Marii Stangret i Tadeusza Kantora.

Program powstaje w koprodukcji z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

Emisja 22 kwietnia, godz. 20:00 i 02:30, TVP Kultura