• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozdane

13:05, 07.06.2013
Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozdane Marcin Dorociński, Maja Kleczewska i Jan Kobuszewski znaleźli się w gronie uhonorowanych Nagrodami Ministra Kultury 2013. Uroczysta gala ich wręczenia odbyła się we wtorek w Arkadach Kubickiego w Warszawie. Poprowadzili ją Katarzyna Pakosińska i minister Bogdan Zdrojewski. Muzyczną gwiazdą wieczoru była Katarzyna Nosowska, laureatka nagrody z 2011 roku, którą usłyszeliśmy w repertuarze Agnieszki Osieckiej.

Marcin Dorociński, Maja Kleczewska i Jan Kobuszewski znaleźli się w gronie uhonorowanych Nagrodami Ministra Kultury 2013. Uroczysta gala ich wręczenia odbyła się we wtorek w Arkadach Kubickiego w Warszawie. Poprowadzili ją Katarzyna Pakosińska i minister Bogdan Zdrojewski. Muzyczną gwiazdą wieczoru była Katarzyna Nosowska, laureatka nagrody z 2011 roku, którą usłyszeliśmy w repertuarze Agnieszki Osieckiej.

Marcin Dorociński odbiera nagrodę w kategorii Film (fot. PAP)
Marcin Dorociński odbiera nagrodę w kategorii Film (fot. PAP)

Podziel się:   Więcej
Minister Zdrojewski powiedział, że nagrodzonych łączy przede wszystkim wielki talent i praca na rzecz polskiej kultury. Dodał, że wybór tegorocznych laureatów był bardzo trudny.

Nagrody w poszczególnych kategoriach otrzymali:

Marek Gaszyński (Upowszechnianie kultury)
Andrzej Franaszek (Literatura)
Maja Kleczewska (Teatr)
Marcin Dorociński (Film)
Piotr Beczała (Muzyka)
Anna Bedyńska (Fotografia)
Jan Gaca (Twórczość ludowa)
Goshka Macuga (Sztuki wizualne)
Fundacja Archeologia Fotografii (Ochrona dziedzictwa narodowego)
Jan Kulczyk (Mecenas kultury)
Jan Kobuszewski (Całokształt twórczości)

Doroczna Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznawana jest od 1997 roku artystom, twórcom i animatorom kultury w uznaniu całokształtu ich działalności lub za wybitne osiągnięcia w danym roku w reprezentowanej przez nich dziedzinie.

W 2012 roku uhonorowani nimi zostali m.in.: Ewa Demarczyk, Agata Kulesza, Anda Rottenberg, Wojciech Smarzowski, Jan „Ptaszyn” Wróblewski, Paweł Łysak, Stanisław Barańczak, Marek Niedźwiecki, portal legalnakultura.pl.

Powtórki gali: 25 czerwca, godz. 1.05, 26 czerwca, godz. 11.05, TVP Kultura