• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Culture.pl w nowej odsłonie. Ruszyła rosyjska wersja portalu

11:50, 18.02.2015
Culture.pl w nowej odsłonie. Ruszyła rosyjska wersja portalu Culture.pl to codziennie aktualizowany serwis internetowy, informujący o najciekawszych wydarzeniach związanych z polską kulturą na całym świecie.

Culture.pl to codziennie aktualizowany serwis internetowy, informujący o najciekawszych wydarzeniach związanych z polską kulturą na całym świecie.

Fot. mat. prasowe
Fot. mat. prasowe

Podziel się:   Więcej
Nic podobnego nie mógłbym zrobić na dużej scenie w Moskwie – zdaję sobie z tego sprawę. - mówi o swojej pracy w Warszawie Konstantin Bogomołow, najgorętsze nazwisko rosyjskiego teatru ostatnich lat. O blaskach i cieniach pracy w Polsce, a także o współczesnym polskim i rosyjskim teatrze rozmawia z wybitną rosyjską teatrolog Mariną Davidową. Wywiad ukazał się właśnie na rosyjskiej wersji portalu Culture.pl, która uruchomiona została przez Instytut Adama Mickiewicza.

Culture.pl to codziennie aktualizowany serwis internetowy, informujący o najciekawszych wydarzeniach związanych z polską kulturą na całym świecie. To największe i najbardziej wszechstronne źródło wiedzy o wydarzeniach organizowanych w Polsce i za granicą, w których udział biorą polscy artyści. Ponadto, znaleźć tu można liczne sylwetki twórców, recenzje, eseje, opisy i informacje o instytucjach kultury. Już od 14 lat portal Culture.pl prowadzony jest przez Instytut Adama Mickiewicza. Dotychczas portal dostępny był w dwóch wersjach językowych – w języku polskim i angielskim.

Culture.pl jest najbardziej popularnym serwisem na temat współczesnej kultury polskiej, docenianym przez internautów z całego świata za szybkość i wiarygodność informacji. Od lat portal jest konsekwentnie rozbudowywany i systematycznie poszerza swoje dotarcie – obecnie odwiedza go średnio 3 miliony unikalnych użytkowników rocznie, generując przy tym 7,33 milionów odsłon (dane za 2014 rok). Z roku na rok systematycznie wzrasta ruch z zagranicy – średnio o ponad 90% rocznie.

Właśnie ruszyła rosyjska wersja tego popularnego portalu!

Szacuje się, że językiem rosyjskim – jako językiem ojczystym lub obcym – płynnie włada ponad 270 milionów osób. Uruchomienie wersji rosyjskiej to wyjście naprzeciw oczekiwaniom zagranicznych partnerów Instytutu i zostało zaplanowane z myślą o szerszym dotarciu do odbiorców rosyjskojęzycznych. Pozwala na dotarcie do środowisk opiniotwórczych i inteligenckich w dużej części Europy Środkowo-Wschodniej i Kaukazu, gdzie znajomość języka rosyjskiego jest na bardzo wysokim poziomie. Ważną grupę stanowią tu odbiorcy w krajach Partnerstwa Wschodniego, z którym intensywną współpracę od 4 lat buduje Instytut Adama Mickiewicza poprzez cykliczne projekty jak I, CULTURE Orchestra, EPAP, Kino dla zmiany społecznej, a także regularną współpracę z teatrami, festiwalami filmowymi i wieloma innymi partnerami.

Na wersji rosyjskiej portalu Culture.pl publikowane będą na bieżąco informacje o najciekawszych wydarzeniach kulturalnych i zjawiskach w polskiej kulturze, biogramy twórców oraz teksty specjalnie. Najciekawsze z nich będą dostępne także w innych wersjach językowych.

zobacz również

  brak informacji